Брифінг Посла Таджикистану у зв’язку з ухваленням резолюції ООН «Вода для стійкого розвитку»

26 квітня 2018 року в медіа-центрі ГДІП Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Таджикистан в Україні Файзулло Холбобоєв провів брифінг у зв’язку з ухваленням резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Міжнародне десятиліття дії «Вода для стійкого розвитку» 2018 – 2028 роки».

Брифінг Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Таджикистан відвідали генеральний директор ДП «ГДІП» Павло Кривонос, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс, Надзвичайні і Повноважні Посли Республіки Узбекистан в Україні Алішер Абдуалієв, Республіки Казахстан в Україні Самат Ордабаєв, Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худаяр оглу Худієв, Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол, Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоски, Ісламської Республіки Іран Мохаммад Бехешті Монфаред та інші гості.

Пан Посол повідомив, що 21 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію A/RES/71/222 під назвою «Міжнародне десятиліття дії «Вода для стійкого розвитку», 2018-2028 роки», котра була підтримана всіма країнами-членами ООН.

Варто зазначити, що ініціативу про проголошення Міжнародного десятиліття дії «Вода для стійкого розвитку» вперше було висунуто Президентом Республіки Таджикистан Емомалі Рахмоном у ході 7-го Всесвітнього Водного Форму у квітні 2015 року в Республіці Корея.

Під час свого виступу пан Посол наголосив, що для мобілізації зусиль урядів, закладів ООН, міжнародних і неурядових організацій, а також інших зацікавлених сторін на всіх рівнях з метою ефективного здійснення пов’язаних із водою цілей стійкого розвитку, а також цілей і завдань Міжнародного водного десятиліття, 20-22 червня 2018 року у місті Душанбе Урядом Республіки Таджикистан у співпраці з ООН та іншими партнерами планується проведення Міжнародної конференції високого рівня з міжнародного десятиліття дії «Вода для стійкого розвитку», 2018-2028 роки.

Завершився брифінг неформальним спілкуванням та фуршетом. Гості заходу мали можливість скуштувати традиційний плов, що був приготований за класичним таджицьким рецептом.