День вишиванки у ГДІП

Вишиванки – традиційний одяг українців, здобули значну популярність в усьому світі. Цей елемент гардеробу має велике значення та силу. За традиційними віруваннями в орнаменті сорочок закладено код щастя, долі, життя та волі, що відбиває українську ідентичність.

Всесвітній день вишиванки було започатковано у 2006 році. Відтоді в третій четвер травня українські громадяни, представники діаспори, усі охочі, зокрема й представники іноземних дипломатичних місій в Україні, підтримують ініціативу і одягають вишиванку.

Цьогоріч свято припало на 17 травня. Працівники ДП “ГДІП” традиційно долучилися до чудової нагоди демонстрації цього важливого елементу споконвічної культури. До речі, у ХІХ столітті Іван Франко почав носити вишиванку з піджаком, привертаючи увагу незвичайним поєднанням і зробивши його популярним.

Сьогодні фрагменти української вишивки використовують багато відомих дизайнерів та брендів, серед яких Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce&Gabbana тощо.

Чудово, що свято є самобутнім і самодостатнім, не залежним від жодного державного чи релігійного впливу. Тож у цей день кожен охочий може долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи на прогулянку.