Дипломати відвідали Запоріжжя

З давніх часів Запоріжжя було колискою козацтва і символом справжньої мужності. Регіон завжди уособлював прагнення українського народу до свободи і незалежності, а його давня історія захоплювала дослідників різних епох. З розвитком науково-технічного прогресу місто стало індустріалізованим, тут було побудовано безліч промислових об’єктів, але попри це Запоріжжя не втратило свого шарму.

Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв на запрошення голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля та керівника ПАТ «Мотор Січ», Героя України Вячеслава Богуслаєва організувала 12–13 жовтня подорож до Запоріжжя за участю 24 представників іноземних держав, акредитованих в Україні, для знайомства з можливостями області та участі у Міжнародному інвестиційному форумі «InCo–2017».

Згаданий форум — це професійна діалогова платформа для обговорення перспектив розвитку регіону. Загалом до «InCo» форуму долучилися представники 50 країн світу, головними спікерами були українські та зарубіжні експерти з питань енергоефективності, бізнес-стратегій та децентралізації. Паралельно з форумом було відкрито тематичну виставку, яка ілюструвала те, чим пишаються жителі області.

Костянтин Бриль на відкритті заходу сказав: «Запорізька область відома як в Україні, так і поза її межами як центр промислового виробництва, як серце енергетики Європи, як один з головних виробників продукції сільського господарства. Інтерес до Запорізької області доводить вагома кількість Надзвичайних і Повноважних Послів іноземних держав в Україні, а також представників Міжнародного трейд-клубу на форумі. В присутності високоповажного товариства, для мене честь повідомити, що наш регіон докладає всіх зусиль до того, щоб позитивна динаміка економічного розвитку не лише зберігалась, але й покращувалася. Хочу відзначити насамперед, що успіхом регіону є ефективна реалізація реформи децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, що дозволяє об’єднаним громадам стати повноцінними суб’єктами залучення інвестицій. Сьогодні кожна громада має інвестиційний паспорт, з яким може представити свої можливості на високому рівні».

Особливу увагу учасників форуму привернув інвестиційний проект, представлений Героєм України, керівником сільськогосподарського підприємства «Нібулон» Олексієм Вадатурським: «“Нібулон” cьогодні реалізує інвестиційну програму з відродження Дніпра та Південного Бугу як транспортних артерій України. Висловлюю свою вдячність народним депутатам від Запорізької області, які у своїй законотворчій діяльності підтримали наші ініціативи в питаннях відродження Дніпра. Сьогодні я звертаюся до дипломатів іноземних країн із проханням наслідувати приклад нашої компанії і не боятися інвестувати в економіку Запорізької області, економіку України».

Після бізнес-зустрічей задля обміну культурами дипломати відвідали славетний острів Хортиця, на якому зведено історико-культурний комплекс, що є прототипом Запорізької Січі. Заповідник відтворює атмосферу та образ козацької столиці і вражає своєю реалістичністю. Для того, аби повністю відчути дух козацтва, дипломати подивилися кінне шоу та дізналися про зброю й вміння козаків. Надзвичайного і Повноважного Посла Білорусі Ігоря Сокола та Узбекистану Алішера Абдуалієва за особливу стійкість та мужність прийняли до козацького війська та видали з цієї нагоди спеціальні сертифікати.

Не оминули увагою учасники подорожі надзвичайно потужне підприємство «ДніпроГЕС», що є найбільшою гідроелектростанцією півдня України, яка забезпечує електроенергією Донецько-Криворізький промисловий район. Легендарна гігантська гребля знаходиться в самому серці міста Запоріжжя. Довжина споруди 1300 метрів, висота — 60 м. Сьогодні Дніпровська гідроелектростанція є центром міського пейзажу, історико-архітектурним пам’ятником, що уособлює цілу епоху.

Завершився перший день візиту дипломатів до області музичною виставою у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені В.Г. Магари, який очолює справжній патріот своєї справи, директор Володимир Панькін.

Другий день було повністю присвячено легендарному підприємству, яке прославило український інтелект та здібності на увесь світ — ПАТ «Мотор Січ». Про історію створення підприємства, яка сягає 1907 року та нараховує 110 років, розповів незмінний керівник заводу, Герой України Вячеслав Богуслаєв. Підприємство випускає надійні авіаційні двигуни та газотурбінні установки, які є конкурентними на світовому ринку. Продукцію підприємства експлуатують на літаках та гелікоптерах різного призначення більш ніж у 120 країнах світу. Розробка та впровадження у виробництво сучасних технологій, що спираються на найновіші досягнення науки та техніки, професійний, висококваліфікований та згуртований колектив, унікальна виробнича база, ресурси, ефективна управлінська стратегія — все це є плацдармом для успіху та постійного розвитку. Свідченням цьому є те, що лише з двигунами виробництва «Мотор Січі» гелікоптери підіймаються на висоту 9150 метрів, коли з іншими — лише на 5000 метрів.


Завершенням подорожі стала екскурсія Музеєм техніки В. Богуслаєва, на двох поверхах якого в просторих залах розміщено експозиції колекцій техніки, зброї, подарунків тощо. На першому поверсі експозицію присвячено історії Запорізького моторобудівного заводу, де на основі архівних документів, матеріалів інформаційних джерел, спогадів фахівців, організаторів виробництва в хронологічній послідовності відновлена вікова історія створення та розвитку заводу. Також представлено унікальну колекцію поршневих і реактивних авіаційних двигунів, що випускало підприємство в різні періоди його історії.Вячеслав Богуслаєв особисто провів екскурсію для дипломатів цехами підприємства та показав, що як колись, так і зараз завод випускає сільськогосподарські механізми та інструменти, але головною гордістю є двигуни та деталі до літаків та гелікоптерів. Також представники іноземних держав мали нагоду спробувати себе у ролі пілотів та потренуватися на вертолітних симуляторах, які надзвичайно правдиво відтворюють внутрішнє оснащення гелікоптеру та відчуття польоту в ньому.

На другому поверсі музею — колекція мотоциклів іноземного та вітчизняного виробництва від 30-х до 80-х років минулого століття. Представлено для ознайомлення й унікальні експонати: моделі літаків з двигунами підприємства, товари народного споживання, подарунки та сувеніри від численних партнерів і гостей підприємства з України та іноземних держав. На території музею під відкритим небом розміщено зразки військової техніки.

Під час відльоту до Києва зі стоянки «Мотор Січ» учасники подорожі звернули увагу на значну кількість гелікоптерів та літаків, зокрема й ООН. Дипломати відзначили важливість таких форумів, адже бізнес-контакти та нова інформація про регіон сприятиме інтенсифікації політико-економічної співпраці.