Дипломатичні сюжети

14 грудня 2017 року з нагоди відзначення сторіччя української дипломатії відбулися урочисті збори представників “Української асоціації зовнішньої політики”. На засіданні було обговорено результати роботи асоціації протягом року, відзначено важливість акумулювання зусиль задля того, щоб про величну історію державницьких традицій, спадкоємицею яких є нинішня незалежна Україна, знали далеко за межами нашої держави.

Також учасникам заходу було представлено видання, яке саме цього дня побачило світ. Книга “Дипломатичні сюжети: невигадані історії кар’єрного дипломата” Володимира Хандогія – це погляд професіонала на українську дипломатію через призму свого майже 40-річного досвіду. Пройдений автором кар’єрний шлях від аташе до Надзвичайного і Повноважного Посла, одного з керівників зовнішньополітичного відомства України залишив у пам’яті цікаві сюжети, які можуть бути актуальними і сьогодні.

 

В центрі уваги цієї книги маловідома широкому загалу дипломатія «фантомної» держави – добре знайома автору не з чужих слів. Саме у цей період було зміцнено фундамент, на якому стоїть сьогодні дипломатична служба незалежної України.

Це – своєрідні ескізи до портрету епохи в інтер’єрі власних оцінок та асоціацій автора, який ділиться з читачами маловідомими фактами, роздумами та оцінками. Все це робить книгу цікавою не тільки для фахівців, але й для широкої читацької аудиторії – передусім, тих, хто обрав для себе непростий шлях до дипломатичного Олімпу.

Володимир Хандогій – співзасновник і президент громадської організації «Українська асоціація зовнішньої політики»: «мозкового центру», що об’єднує провідних українських та зарубіжних фахівців у галузі зовнішньої політики, міжнародних відносин, права, економіки та інформації. Все його професійне життя присвячено роботі в сфері міжнародних відносин і зовнішньої політики: майже сорок років перебував на дипломатичній службі в системі Міністерства закордонних справ України. Тривалу частину дипломатичної кар’єри провів на ключових посадах в представництвах УРСР, СРСР, України при ООН. Очолював посольства України в Канаді, Королівстві Бельгія, Великому Герцогстві Люксембург, Королівстві Нідерланди, Великій Британії, Місію України при НАТО, представництва при Міжнародній організації цивільної авіації, Організації із заборони хімічної зброї. Протягом багатьох років входив до складу керівництва МЗС України: у 1995–1998 і 2006–2010 роках обіймав посади заступника та першого заступника міністра закордонних справ. Очолював Національну комісію України у справах ЮНЕСКО. З березня до жовтня 2009 року виконував обов’язки Міністра закордонних справ України.