Концерт видатної японської піаністки

20 жовтня 2016 р. в приміщенні резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Шігекі Сумі на бульварі Шевченка Тараса, 29, відбувся концерт видатної японської піаністки Фудзіко Хеммінг. Серед присутніх були представники дипломатичного корпусу, Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента України, народні депутати, представники японських компаній та партнери Посольства Японії в Україні.

Гості отримали незабутні враження від чарівної гри піаністки, камерної атмосфери та краси інтер’єру резиденції, до створення якої значних зусиль доклали Державне управління справами Президента України, Шевченківська районна державна адміністрація в місті Києві, та Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв. На концерті були присутні представники названих державних установ: заступник Керівника Прилипко Сергій Іванович, голова адміністрації Гаряга Олег Олександрович та генеральний директор Кривонос Павло Олександрович відповідно.

Інгрід Фудзіко Хеммінг народилася в Берліні в сім`ї шведського художника – архітектора і японської піаністки. Фудзіко розпочала грати на фортепіано з ранніх років, вчила її мати. У віці десяти років вона брала уроки у Леоніда Крейцера, вельми впливового викладача фортепіано, який відразу ж передбачив, що одного дня вона буде сенсаційним піаністом, чия гра буде зачаровувати людей у всьому світі.

Після закінчення Токійського університету мистецтв, а також після перемог у численних музичних конкурсах у Японії, включаючи Музичний конкурс Майніті та оримання музичних нагород Об’єднання Культурного Радіомовлення та інших, Фудзіко вступила до Берлінського інституту музики, а згодом переїхала до Відня, аби навчатися під керівництвом Пауля Бадура-Скода. За підтримки провідних авторитетів з класичної музики, таких як Бруно Мадерна, Леонард Бернстайн, Шура Черкаський і Микит Магалоф, котрі були у захваті від її дивовижного таланту, Фудзіко продовжувала давати різноманітні концерти, проте згодом у зв`язку зі страшною аварією ледь не втратила слух.

У 1999 році знаменитий концерт Фудзіко та її мовлення на NHK TV призвели до величезної сенсації в Японії і зробили її зіркою з багатомільйонних продажів дебютного альбому "La Campanella". Це було незвичайне явище в класичній музичній, адже альбоми продавалися величезною кількістю. Завдяки цьому, згодом, Фудзіко отримала премію Gold Disc Awards у номініції «Класичний альбом року» в Японії і не один раз, а чотири. Такого успіху не мав ще жоден музикант!

Фудзіко активно дає численні сольні концерти і співпрацює з міжнародними оркестрами і музикантами, такими як Московською філармонією, Королівським філармонічним оркестром і багатьма іншими. Міша Майський говорить про Фудзіко як про «незабутню піаністку!», а Максим Венгеров неодноразово наголошував: «Я прихильник вашого мистецтва!». Фудзіко цінується багатьма музикантами, які хоч раз співпрацювали з нею.

Протягом багатьох років вона була запрошена виступити на численних європейських фестивалях, а в 2010 році грала на фестивалі Шопена у Варшаві, котрий проходив в історичному палаці перед запрошеним VIP гостями.