Лекція Посла Індії в прес-центрі ГДІП

Прес-центр Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв впевнено стає інформаційним майданчиком культурної дипломатії. Організовану в закладі разом із Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Індії в Україні Маноджа Кумара Бхарті про особливості становлення та розвитку країни слухали студенти та викладачі Дипломатичної академії України, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, співробітники Центрального державного архіву зарубіжної україніки, працівники Національної академії наук України, члени правління товариства.

Співдоповідачами Посла Індії в Україні стали аспірантки Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України Марія Усольцева та Юлія Філь, які нещодавно захистили кандидатські дисертації в спеціалізованій вченій раді Дипломатичної академії України при МЗС України.

За темпами зростання індійська економіка нині займає одне з чільних місць у світі. Тож Індія активно розширює свої міжнародні економічні, наукові та культурні контакти. Як нагадав керівник дипломатичної місії в Україні, загальна кількість населення Індії нині становить 1 млрд 250 млн осіб, до того ж 65% із них – люди віком до 35 років.

Тобто вони потребують освіти, здобуття професійних навичок, роботи. Й Україна – це держава, в якій індійська молодь також могла б здобувати вищу освіту. На думку Маноджа Кумара Бхарті, це щорічно приносило б нашій країні щонайменше 30 млн доларів США.

Ще одним потенційним напрямом співпраці може стати постачання Індії продукції українських агровиробників. Особливо важливими в цій сфері для країни є бобові культури: вони є основним джерелом протеїнів для вегетаріанців, а населення Індії – це, переважно, вегетаріанці.

Значну увагу приділив Посол Індії у своїй лекції питанням історії своєї країни та знанням з астрономії, математики, медицини тощо, якими володіли пращури сучасних індійців, і якими вони збагатили світову науку. З особливою цікавістю слухала аудиторія його міркування про медитацію та її можливості.

Студенти були враженні, що багатьом відкриттям людство завдячує саме мислителям, ученим, філософам з Індії. Цікавий, експресивний і ґрунтовний виступ пана Посла не менш емоційно сприйняла й аудиторія, про що свідчили влучні запитання та ремарки слухачів. Усі присутні підтримали позицію, що такі зустрічі є надзвичайно важливим і простим шляхом до взаєморозуміння між народами.