Нові правила візової політики в Україні

24 березня 2017 року в прес-центрі ДП «ГДІП» Департамент консульської служби МЗС України провів брифінг для представників іноземних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні. Ішлося про нові правила оформлення віз для в’їзду в Україну та транзитного проїзду через її територію, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України №118 від 01 березня 2017 року.

Зі вступним словом виступив директор Департаменту консульської служби С. Погорельцев, наголосивши на тому, що нові правила розроблено з метою адаптації міграційно-візової політики України до стандартів Європейського Союзу, погодження нормативно-правової бази у візовій сфері із сучасними вимогами та запровадження уніфікованих процедур отримання українських віз. С. Погорельцев запевнив присутніх у тому, що зазначені зміни стануть додатковим поштовхом до відвідування України для іноземних туристів, бізнесменів та інших категорій громадян, дипломатичного та консульського корпусу іноземних держав.

Серед нововведень слід відзначити встановлення єдиної тарифної ставки 65 дол. США за оформлення всіх типів віз, скорочення термінів їх видачі, спрощення процедури оформлення запрошень для іноземців, збільшення переліку держав, громадяни яких можуть оформлювати візи для поїздок із діловою та туристичною метою в пунктах пропуску через державний кордон України, запровадження електронних віз, аутсорсингу тощо.

У заході взяли участь близько 50 представників іноземного дипкорпусу, які детально ознайомилися й обговорили запроваджені інновації та інші важливі аспекти візової тематики.