Нова послуга з тепловізійного обстеження

У наш час питання енергозбереження надзвичайно актуальне. Увесь світ намагається зменшити енергозатрати у кожній галузі господарювання, зокрема в житлово-комунальній сфері. Значна кількість тепла, яке спрямоване на обігрів будівель в холодні пори року, за недостатньої теплоізоляції зовнішніх частин будівлі втрачається. І, навпаки, в теплу пору частина прохолоди, що виробляється кондиціонерами, виходить зовні. Крім небажаних екологічних наслідків, це також призводить до значних економічних втрат. Вартість теплової, електричної енергії з кожним роком зростає, ця тенденція, на жаль, є незворотною. Тому зараз найкращий час для проведення енергозберігаючих заходів.

З цією метою ДП «ГДІП» придбало та запровадило для енергоаудиту будівель, приміщень, теплових пунктів, електрощитових тощо сучасний професійний прилад – тепловізор моделі DALI LT7-P.

Що це за пристрій? Вікіпедія пояснює, що «тепловізор (інфрачервона камера) – оптико-електронний прилад для візуалізації температурного поля та вимірювання температури. Переважно працює в інфрачервоній частині електромагнітного спектру – теплові зображення утворюються завдяки зміщенню максимумів спектрів власного випромінювання тіл під час їх нагрівання у короткохвильову область».

Іншими словами: тепловізор – це електронний прилад, фотокамера для вимірювання температури поверхні, він робить фотографію температури поверхні, а не світла. Тобто різна температура має свій колір і відображується на його екрані та дає змогу зберегти зображення на електронному носії. Це зручно, бо одночасно йде вимірювання і порівняння температури майже в 100000 точках! Завдяки цьому приладу можна провести досить точний аналіз температури поверхні і в разі виявлених тепловтрат чи нерівномірного нагріву передбачити необхідні заходи для усунення виявлених недоліків чи порушень.

Приклад вимірювань тепловізором.

Фотографія фасаду зовні Цей же фасад на екрані тепловізора

Більш темний колір синього спектру свідчить про нижчу температуру, а кольори червоного спектру вказують на високу температуру. Зокрема видно, що вікно випромінює більше тепла ніж стіна.

Фотографія вікна зсередини приміщення 

Це ж вікно на екрані тепловізора

На знімку видно, що вікно встановлено з порушеннями, тому температура між рамою і стіною в нижній частині майже на 7°C менша за температуру найхолоднішого елемента – віконного скла.

Наші спеціалісти кваліфіковано виконають тепловізійні виміри та запропонують комплекс заходів з енергозбереження, що у такий спосіб зменшить затрати на опалення та на охолодження приміщень, а також забезпечить Вам комфортні умови проживання та праці.