Посол Індії відвідав КПІ

8 грудня 2016 року з ініціативи Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Індії в Україні Маноджа Кумара Бхарті зі студентами НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». Посол прочитав лекцію «Індія та світ» про досягнення Індії у різних сферах суспільного життя, але більшу частину виступу було присвячено саме науковому напряму.

За темпами зростання індійська економіка нині займає одне з чільних місць у світі. Тож Індія активно розширює свої міжнародні економічні, наукові і культурні контакти. Як нагадав керівник дипломатичної місії в Україні, загальна кількість населення Індії нині становить 1 млрд 250 млн осіб, до того ж 65% з них – люди віком до 35 років.

Тобто вони потребують освіти, здобуття професійних навичок, роботи. І Україна – це країна, де індійська молодь також могла б здобувати вищу освіту. На думку Маноджа Кумара Бхарті це щорічно приносило б нашій державі щонайменше 30 млн доларів США.

Не менш значним є і туристичний потенціал обох країн. Понад 37 млн доларів США – такими, за найскромнішими підрахунками Посла Індії, могли б бути щорічні надходження від індійських туристів.

Ще одним потенційним напрямом співпраці може стати постачання Індії продукції українських агровиробників. Особливо важливими в цьому плані для країни є бобові культури: вони є основним джерелом протеїнів для вегетаріанців, а населення Індії – це, переважно, вегетаріанці.

Значну увагу приділив Посол Індії у своїй лекції питанням історії своєї країни та знанням з астрономії, математики, медицини тощо, якими володіли пращури сучасних індійців, і якими вони збагатили світову науку. З особливою цікавістю слухала аудиторія його міркування про медитацію та її можливості.

Студенти були враженні, що багатьом відкриттям людство завдячує саме мислителям, вченим, філософам з Індії. Після лекції відбулося жваве обговорення питань, які найбільш зацікавили студентів.