Прем’єра вистави «Вожак» у Київському академічному музично-драматичному циганському театрі «Романс»

У п’ятницю, 9 листопада 2018 року, у Київському академічному музично-драматичному циганському театрі «Романс» відбулася прем’єра вистави «Вожак або сім кіл циганського пекла» – музично-драматичної драми, що відображає історію цілого народу.

Відвідали захід представники дипломатичного корпусу, співробітники ДП «ГДІП» та керівний склад Державного управління справами Президента України. Глядачі отримали незабутні враження від вистави та відчули неймовірні емоції.

У центрі сюжетної лінії – актуальні проблеми українського суспільства, що вкотре підтверджує спорідненість переживань усіх народів світу.

Особливо глядачів вразила неперевершена гра провідних акторів театру: Народного артиста України та засновника театру Ігора Крикунова, Людмили Крикунової, Катерини Нижньої, Миколи Конденка.

Головного героя драми втілив актор Ігор Крикунов, який зміг передати увесь тягар відповідальності, що лягає на плечі лідера народу, відтворив поєднання справедливості і чуйності, сталевого характеру та доброї душі.

Сюжетна лінія вистави складається з безлічі історій та доль, відтворюючи справжні почуття, що іноді суперечать традиціям, упередженням та долі; відтворює нелюдські умови та закони воєнного часу. Вистава «Вожак» демонструє, що війна торкається кожного життя, а голод забирає та знецінює найдорожче – людське життя.

Головному режисеру вистави вдалося не тільки розкрити суть драми, а й показати багатогранність циганської душі. Саме завдяки таким імпрезам пересічні громадяни можуть ближче ознайомитися з традиціями ромів, їхніми переконаннями, звичаями, що дозволить зруйнувати окремі стереотипи.

Завершилася прем’єра вистави бурхливими оплесками.

Колектив театру є унікальним та самобутнім явищем української та й загалом світової культури, який з 1993 року працює в жанрах музичної драматургії, класичного романсу та національного фольклору. Основу репертуару складають вистави, концертні програми, тематичні та літературні вечори, вечори-зустрічі, громадські та меморіальні програми, які театр представляє на різних майданчиках України і зарубіжжя. Завдяки художнім засобам театр пропагує моральні людські цінності, шляхом демонстрації кращих зразків світової ромської культури та класики. Колектив ГДІП висловив окрему подяку керівнику театру Ігорю Крикунову за враження, та міністру культури України Євгену Нищуку за підтримку заходу.