Презентація сімнадцятого випуску наукового щорічника
«Україна дипломатична»

В Залі Вченої ради НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» відбулася презентація сімнадцятого випуску наукового щорічника «Україна дипломатична» та видань серії «Бібліотека наукового щорічника “Україна дипломатична”». 21 грудня 2016 року в ошатному приміщенні зібралися представники іноземного дипломатичного корпусу в Україні, відомі учені, громадські та політичні діячі.

Вступне слово на урочистому зібранні виголосив ректор НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський. Генеральний директор ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», видавець Павло Кривонос представив видані протягом року книги, а саме: “Духовний пастор української нації” (до 50-річчя архіпастирського служіння Філарета), “Дипломатична та консульська служба у вимірі особистості”, “Довгий шлях до дипломатичного Олімпу” (спогади Посла Михайла Дашкевича) та два випуски періодичного видання “Дипломатія без кордонів”. Виголосив промову про сучасний стан інформаційної та реальної війни й важливість згуртування суспільства Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет. Про перспективи видань та їх важливість говорили головний редактор щорічника «Україна дипломатична» Анатолій Денисенко, віце-президент НАН України Сергій Пирожков, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Міністр закордонних справ України в 2007–2009 рр. Володимир Огризко та Надзвичайні і Повноважні Посли Індії Манодж Кумар Бхарті та Узбекистану Алішер Абдуалієв.

Обсяг сімнадцятого випуску щорічника сягає майже 1000 сторінок тексту українською й англійською мовами. У книзі 65 публікацій: статті зарубіжних і вітчизняних дипломатів, наукові розвідки про сучасний стан та історію міжнародних відносин, української дипломатії.

Упродовж останніх років щорічник «Україна дипломатична» посів належне місце в духовному, дипломатичному та соціальному житті суспільства. Уперше створено унікальне, єдине в європейському просторі видання, яке з наукових позицій знайомить широкий загал із дипломатичним життям як України, так і світової спільноти загалом. Внесок у становлення науки у сфері дипломатії гідно оцінила Національна академія наук України. Сергій Пирожков на презентації вручив видавцеві книги П.О. Кривоносу відзнаку НАН України за сприяння розвитку науки.

У зв’язку з 25-ю річницею незалежної української дипломатії внесено рубрику «Відлуння історії та сучасної української дипломатії», де висвітлено погляди Анатолія Зленка, Геннадія Удовенка й Володимира Огризка на дипломатичні відносини України з іншими державами від проголошення її незалежності й до сьогодення.

Для слухачів Дипломатичної академії, співробітників МЗС України та всіх, хто цікавиться історією дипломатії незалежної України, важливою буде рубрика «Слово ветеранам дипломатичної служби», у якій представлено спогади відомих вітчизняних дипломатів Олега Білоруса, Бориса Корнєєнка, Левка Лук’яненка, Юрія Костенка, Михайла Дашкевича та Юрія Богаєвського.

Вартими уваги є також інтерв’ю та дослідження Надзвичайних і Повноважних Послів, науковців, журналістів, громадських і політичних діячів.

Видання системно й на високому науково-теоретичному рівні висвітлює проблематику міжнародного життя нашої країни та світу, робить значний внесок у формування української наукової дипломатичної школи, сприяє академічній науці пропагувати й утілювати власні розробки з низки актуальних проблем дипломатії та зовнішньої політики.