Презентація ювілейного ілюстрованого видання «Суверенний Мальтійський Орден і Україна: 10 років дипломатичних відносин, 27 років служіння потребуючим»

У п’ятницю, 23 листопада 2018 року, у медіа-центрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв відбулася презентація ювілейного ілюстрованого видання «СУВЕРЕННИЙ МАЛЬТІЙСЬКИЙ ОРДЕН І УКРАЇНА: 10 років дипломатичних відносин, 27 років служіння потребуючим», приуроченого до десятиліття дипломатичних відносин між Україною і Суверенним Мальтійським Орденом.

Ювілейна книга вийшла друком у видавництві «Артос» українською, англійською та італійською мовами. Передмову написав Фра Джакомо Далла Торре дель Темпіо ді Санґвінетто, Князь і Великий Магістр Суверенного Військового Ордену Госпітальєрів Святого Йоана Єрусалимського, Родосу і Мальти.

У заході взяли участь представники Міністерства закордонних справ України, дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, наукових кіл, а також заступник міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук; керівник служби міжнародних зв’язків Представництва Президента України у Автономній Республіці Крим Євген Самуха; радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Олександр Левченко.

   

У книзі представлено діяльність Суверенного Мальтійського Ордену в Україні, починаючи з 1991 року, відображено становлення і розвиток Мальтійської служби допомоги України, описано процес встановлення дипломатичних відносин у 2008 році, зустрічі на високому рівні між Україною та Орденом. Окремий підрозділ представляє перший візит до України у 2016 році Великого Канцлера (міністра внутрішніх і зовнішніх справ) Суверенного Мальтійського Ордену.

З вітальним словом до присутніх звернувся Й.В. Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне, Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного Мальтійського Ордену в Україні. Він зазначив, що за інформацією у книзі стоїть велика безцінна робота і конкретний досвід багатьох людей, які присвячують своє життя допомозі тим, кого Святе Письмо називає «найменшими і потребуючими». Посол висловив слова подяки Мальтійській службі допомоги України, міжнародним агенціям і церквам, та особливо українському уряду та органам влади за ці плідні роки співпраці.

Як зазначив Пабло Матеу, представник УВКБ ООН у справах біженців, присутність і робота Мальтійського Ордену в Україні є надзвичайно важливою. Пан Матеу підкреслив важливу роль проекту Мальтійської служби допомоги України з надання психосоціальної підтримки внутрішньо переселеним особам. За його словами, тему психологічної підтримки часто оминають, тому ця діяльність Ордену в Україні особливо цінується міжнародною спільнотою. Від імені ООН та інших міжнародних організацій він подякував Мальтійському Ордену та Мальтійській службі допомоги України. Підтримав слова подяки й Олександр Язловецький, канцлер Києво-Житомирської Диєцезії, який виступив від імені Віталія Кривицького, Єпископа Києво-Житомирської Диєцезії.

Павло Тітко, керівник Мальтійської служби допомоги України, підсумував досягнення організації за її майже 30-ти річне функціонування. Він згадав перші кроки Ордену і Malteser International в Україні ще наприкінці 80-х і на початку 90-х років, та розповів про розвиток організації протягом подальших років. Також пан Тітко перерахував і охарактеризував проекти Мальтійської служби допомоги України, зокрема: «Святий Миколай для дітей з інтернатів», клуб молодих інвалідів-візочників «Романтики», курси навчання з першої домедичної допомоги, започатковані ще у 1993-му році, та організацію благодійних кухонь. Пан Тітко теж привернув особливу увагу до проекту, реалізованого у співпраці з Malteser International з надання психосоціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб на Сході, до якого залучено понад 80 фахівців.

Кожен присутній отримав книгу «СУВЕРЕННИЙ МАЛЬТІЙСЬКИЙ ОРДЕН І УКРАЇНА: 10 років дипломатичних відносин, 27 років служіння потребуючим» з автографом посла Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне у подарунок.