Публічна дискусія українських науковців у Греції

20 червня в Університеті Аристотеля в Греції (м. Салоніки) відбулася публічна міжнародна дискусія «Інтеграція енергетичних ринків у Європі. Справа України», яку проведено у межах Міжнародного проекту «День України в Європі». З вітальними словом виступив Олександр Воронін, генеральний консул України в Салоніках, який наголосив на важливості подібного заходу, адже правдиву інформацію про ситуацію та можливості України, про її реальний стан мають знати у світі. «Я щиро пишаюся результатом наших спільних зусиль для організації заходу. Сподіваюся, що дискусія сьогодні допоможе краще зрозуміти позиції України та Греції, стати міцною основою для подальшої взаємодії».

З вітальними словами виступили Ірина Матяш, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, Іоанніс Стефанідіс, заступник декана юридичного факультету Університету Аристотеля, та Павло Кривонос, генеральний директор ДП «ГДІП». На завершення вітальної частини ідейний натхненник проведення заходу з грецького боку професор Панайотіс Главініс, голова групи дослідження питань енергетики юридичного факультету, від університету нагородив ГДІП медаллю «Аристотеля» за сприяння в організації заходу.

У публічній дискусії взяли участь провідні науковці України та Греції. Зокрема, з доповідями за темою дискусії виступили: Володимир Макуха, міністр економіки України (2006-2007), заступник міністра енергетики (2007-2013); Наталія Татаренко, професор, кандидат економічних наук; Григорій Перепелиця, доктор політичних наук, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень та Олег Машевський, доктор історичних наук, професор.

Під час дискусії обговорили сучасний стан енергетичної сфери та перспективи розвитку подій на ринку України та її сусідів.

Проект «День України в Європі», основною метою якого є популяризацію України, проведення наукових заходів з іншими країнами, започатковано ще минулого року. Завдяки активній взаємодії Міністерства закордонних справ, Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв, Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин та наукових інститутів України і світу подібні наукові імпрези, конференції, які завжди супроводжуються виставкою архівних документів про зародження національних державницьких, дипломатичних традицій 100 років тому, вдалося реалізувати у Австрії, Словаччині, Угорщині, Грузії, Молдові та Болгарії.