П’ятий OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL 2018

Культура кожного народу є унікальною, сповненою загадок, таємниць, традицій, звичаїв, історій. Фестиваль культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL - майданчик для обміну найцікавішим між різними країнами та народами.

Проект OUTLOOK вже вп’яте став гідом для киян та гостей столиці у дружній подорожі світом. Цього року OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL відбувся завдяки грантовій підтримці «Українського культурного фонду» – державної установи, створеної у 2017 році, що працює для сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття й інтеграції української культури у світовий культурний простір.

Розпочався фестиваль офіційною церемонією відкриття за участі дружини Президента України, голови Українського культурного фонду Марини Порошенко, Міністра культури України Євгена Нищука, понад 20-ти Надзвичайних і Повноважних Послів, генерального директора ДП “ГДІП” Павла Кривоноса, заступників Міністра культури України Світлани Фоменко та Юрія Рибачука, заступника Міністра молоді та спорту Олександра Яреми, представників КОДА і КМДА. Також вітання на адресу організаторів фестивалю надійшли від Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова.

Голова Українського культурного фонду Марина Порошенко, завітавши до кожної тематичної зони, та потиснувши руку Надзвичайним і Повноважним Послам країн-учасниць фестивалю, зі сцени зазначила: «Я впевнена, що зв’язки між різними державами є запорукою розвитку на шляху до свободи і миру. Саме тому Український культурний фонд підтримав фестиваль культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL. Сьогодні ми з Вами є свідками культурного діалогу Сходу та Заходу, коли ми краще починаємо розуміти традиції різних народів і зберігаємо культурне різноманіття світу. І це закладає фундамент для нової, більш потужної співпраці, яку пропонує нова епоха».

Від імені дипломатичного корпусу в Україні слово мав дуаєн, Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов. «Хочу висловити подяку пані Порошенко та Українському культурному фонду за підтримку та увагу до даного заходу, Міністру Нищуку за розвиток дружби та культурної співпраці між народами й організатору фестивалю, директору проекту OUTLOOK Дарії Карякіній за її колосальну працю та внесок в розвиток культурної дипломатії в Україні. Впевнено можу сказати, що OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL посів гідне місце в культурному та суспільному житті України, адже його місія спрямована на пропагування споконвічних цінностей – добра, миру, взаєморозуміння та дружби між народами».

Перерізання стрічки стало стартом роботи всіх тематичних локацій, активностей та насиченої концертної програми.

На правах господині зустрічала шановних гостей зона України, цього року оздоблена за участі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв. За створення настрою тут відповідали ансамбль ДП “ГДІП” «Калиновий гай» та запальний народний ансамбль української музики «Роксоланія». Етнічного колориту та автентики додавав майстер-клас із ткацтва, виставка авторських богуславських килимів майстрині Валентини Ткач та виставка українських рушників з приватної колекції Олександри Герасимової.

Розмаїття традицій демонстрували і кримські татари. Аромат запашної кави, який панував у повітрі, запрошував гостей зазирнути до кримського куточка, аби ближче ознайомитись із традиційною орнаменталістикою, поласувати смаколиками та роздивитись чарівні візерунки на предметах побуту, кераміці й уявити, який вигляд мали традиційні костюми кримських татар сто років тому.

Під час фестивалю відвідувачі ознайомилися з культурними особливостями Австралії, Азербайджану, Аргентини, Афганістану, Бангладешу, Вірменії, Гвінеї, Грузії, Німеччини, Єгипту, Ефіопії, Індонезії, Індії, Іраку, Ірану, Казахстану, Киргизстану, Латвії, Литви, Лівану, Малайзії, Молдови, ОАЕ, Палестини, Румунії, Хорватії, Судану, Таджикистану, Туркменістану, Туреччини, Узбекистану, Чорногорії та Японії.

Створював святковий настрій протягом усього заходу концерт. Коли один за одним на сцені змінювалися країни і яскраві національні костюми здавалося, що потрапив у вир культурного різноманіття. Цього року сцена стала ще й майданчиком для дефіле національних костюмів. Невід’ємним акцентом фестивалю завжди була і є виставка національних костюмів. Цю вишукану колекцію організатори поповнюють щороку. Палітра країн стає все різноманітнішою Афганістан, Гана, Камерун, Чад і ще понад тридцять країн приєдналися до параду костюмів.

Це було справжнє, сповнене позитивних вражень, свято. Щасливі обличчя відвідувачів та учасників свідчать, що захід стане незабутнім і наступного року його вже чекатимуть заздалегідь.