Сакури в Ужгороді

 В кінці квітня Ужгород перетворюється в райське містечко завдяки цвітінню екзотичної японської вишні - сакури. Цвітіння триває приблизно два – три тижні. Саме в цей період великий наплив туристів, які з’їжджаються з різних куточків України та Європи для того, щоб подивитися на це чудо природи.

Найбільше всього висаджено сакур на набережній річки Уж. Алея сакур прикрашає Київську та Православну набережну, також вулиці Довженка, Ракоці та площу Пушкіна.

 

Існує Закарпатська легенда. Якось везли японці австрійському імператорові Францу-Йосипу І сакури в подарунок. Оскільки дорога їхня пролягала через Закарпаття, довелося делегації заночувати в Мукачеві.

Звісно ж, Мукачевом миттєво розійшлася вістка, що везуть японці з собою партію якоїсь загадкової надзвичайно цінної вишні. Тому зовсім не дивно, що уночі частину саджанців у японців вкрали місцеві цигани і пізніше відвезли на продаж до Ужгорода, де й продали їх успішно місцевому населенню під видом фруктових дерев.

З тих пір і росте сакура в Ужгороді і радує око та душу, але не тіло, оскільки плодів від неї ужгородці так ніколи й не дочекалися.

Саме в ці дні в Ужгороді традиційно проходить фестиваль «Сакура – Фест».

В рамках цього фестивалю проводяться різні заходи :

  • висадка нових саджанців сакури;
  • проведення традиційної ярмарки «Сонячний напій»;
  • концерти з участю місцевих та приїжджих колективів;
  • проведення спортивних змагань;
  • різні творчі конкурси, флеш –моби та майстер - класи.