Семінар «Зміни законодавства України 2016 – податки, збори, трудові відносини»

17–18 лютого 2016 року в конференц-залі готелю «Експрес» у Києві було проведено семінар «Зміни законодавства України 2016 – податки, збори, трудові відносини». Організатор – Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв. У роботі семінару взяли участь 37 іноземних представництв. Зокрема представники 7 посольств, акредитованих в Україні: Швеції, Ізраїлю, Австрії, Індонезії, Швейцарії та Бельгії. Від Посольства Федеративної Республіки Німеччина участь у заході брав Німецький культурний центр «Ґете-Інститут». Серед іноземних представництв були: Офіс зв’язку НАТО в Україні, Консультаційна місія Європейського Союзу в Україні, Американські ради з міжнародної освіти й інші. Під час семінару було розглянуто важливі організаційно-правові питання.

Традиційно відкриття заходу відбулося з промови генерального директора ДП «ГДІП» Павла Кривоноса, який повідомив учасникам про основні напрями роботи ГДІП у нових умовах. Також він наголосив на необхідності таких заходів у зв’язку з постійним реформуванням правової системи нашої держави. Відтак виступила Майя Шурко, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Київського міського центру зайнятості, із ґрунтовним роз’ясненням Закону України «Про зайнятість населення» з урахуванням прав та обов’язків роботодавців і безробітних. Про особливості зарплатних нововведень і звітність 2015/2016 рр. доповіла Тетяна Мойсеєнко, директор Навчального центру «Домінанта». Від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виступила Наталія Драганчук. У її лекції йшлося про положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», права застрахованих осіб, перелік документів для отримання матеріального забезпечення та деякі особливості їх заповнення. Крім того, після своїх виступів усі доповідачі відповіли на питання аудиторії.

На перерві, поміж офіційними частинами заходу, присутні мали нагоду обмінятися думками щодо почутого зі своїми колегами з інших установ за філіжанкою кави.

Учасники заходу були задоволені змістовними лекторськими виступами, які можна було не тільки почути, а й отримати в роздрукованому вигляді. Адже роз’яснення змін у вітчизняному законодавстві є вкрай важливим для подальшої роботи й правильного функціонування іноземних представництв в Україні. Роздатковий матеріал став цінною знахідкою для всіх, хто працює в бухгалтерській сфері.