Шлях тривалістю 100 років. Знаменну дату відзначили в Ужгороді та Львові

Круглий стіл та виставка «Сучасна українська дипломатична служба: шлях тривалістю 100 років» покликані бути урочистими заходами в рамках відзначення 100-ї річниці української дипломатичної служби в Україні та за її межами. Виставку та Міжнародну наукову конференцію було проведено 28-29 листопада 2017 року у приміщенні Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України для представників іноземного дипломатичного корпусу, представників політичної та наукової громадськості.

Організаторами заходу та експонування архівних документів у Ужгороді (6 грудня), Львові (7 грудня) виступили: Міністерство закордонних справ України, Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв, Закарпатська обласна державна адміністрація, Львівська обласна державна адміністрація, Закарпатська обласна державна адміністрація та Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин. Організаційну підтримку щодо реалізації імпрези саме в цих регіонах здійснили представники Філії ДП “ГДІП” у Закарпатському регіоні.

Сторіччя української дипломатичної служби – не лише важлива віха нашої інституційної історії, але й привід для роздумів про зв’язок засадничих принципів модерної української дипломатії з основами національної дипломатії, закладеними нашими попередниками.

Виставка презентує документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного, інших вітчизняних та закордонних архівів та колекцій.

До заходів в обох містах долучилися понад 100 осіб. З вітальними та науковим промовами в Ужгороді вступили керівники державних органів влади, провідні науковці, серед яких Віктор Мікулін, заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації, Йосип Барто, заступник голови Закарпатської обласної ради, Богдан Андріїв, Ужгородський міський голова, Михайло Дзихор, другий секретар представництва МЗС України у Львові, Ірина Матяш, доктор історичних наук, професор, Ігор Тодоров, професор, доктор історичних наук, Віталій Андрейко, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій факультету історії та міжнародних відносин УжНУ, Роман Мегела, директор Філії ДП “ГДІП” у Закарпатському регіоні.

У Львові до слова було запрошено заступницю голови Львівської ОДА Оксану Стоколос-Ворончук, першого заступника голови Львівської обласної ради Андрія Білоуса, Рафала Вольскі, генерального консула Республіки Польща у Львові, Олега Павлишина, доктора історичних наук професора, Вячеслава Войнаровського, керівника представництва МЗС України у Львові, Василя Кметя, директора Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, директора Французького Альянсу у Львові, Ірину Матяш та Романа Мегелу.

“Та виставка, яку ми сьогодні мали можливість оглянути, дає нам підґрунтя для дуже важливих роздумів. Це не лише архівні матеріали, але й спогади про тих людей, які творили зовнішньополітичну та консульську службу. Це також і шанс усвідомити сьогоднішні реалії з погляду історичного досвіду Міністерства закордонних справ України того часу", – наголосив представник МЗС України у Львові Вячеслав Войнаровський.