Сучасна українська дипломатична служба: шлях тривалістю 100 років

28 листопада 2017 року у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка заступник Міністра закордонних справ Василь Боднар відкрив Міжнародну наукову конференцію «Сучасна українська дипломатична служба: шлях тривалістю 100 років».

Захід став першим серед низки урочистостей в рамках відзначення 100-ї річниці української дипломатичної служби.

Організаторами конференції виступили: Міністерство закордонних справ України, Дипломатична академія імені Геннадія Удовенка при МЗС України, Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв, Інститут історії України та Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин.

Василь Боднар у своєму вітальному слові до учасників заходу зауважив: “Сторіччя української дипломатичної служби – не лише важлива віха нашої інституційної історії, але й привід для роздумів про зв’язок засадничих принципів модерної української дипломатії з основами національної дипломатії, закладеними нашими попередниками”.

Під час конференції відбулася інавгурація виставки архівних документів «Українська дипломатія 1917–1924 рр.: зародження національних традицій», присвяченої століттю створення зовнішньополітичного відомства Української Народної Республіки – Генерального секретарства міжнародних справ. Процес підготовки виставки відділом Державного архіву МЗС України (начальник Лариса Дегтярьова) та Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин (голова – Ірина Матяш) тривав понад півроку, було акумульовано зусилля архівів України.

 

Виставка презентує документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного, інших вітчизняних та закордонних архівів та колекцій.

У відкритті конференції та інавгурації виставки взяли участь колишні міністри закордонних справ України, представники іноземних дипломатичних місій та науковці.

Другий день конференції було проведено у Медіа-центрі ГДІП, де до виступів, дискусій та обговорення долучилися понад 40 науковців.