Церемонія пам’яті репресованим під час Голокосту ромам – «Будемо жити, ромале»

2 серпня 2017 року в Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр», біля пам’ятника загиблим під час Другої Світової війни ромам – меморіалу «Кибитка», відбулась церемонія пам’яті репресованим під час Голокосту ромам «Будемо жити, ромале».

Захід було організовано за ініціативи Київського академічного музично-драматичного циганського театру «Романс» і Національно-культурного об’єднання «Амала», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», заснованого видатним філантропом Джорджем Соросом, та ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» (ГДІП).

У заході взяли участь представники дипломатичного корпусу: Еліав Бєлоцерковські, Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні, Вольфґанґ Біндзайль, тимчасовий повірений у справах Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Гвідо Граувельс, радник і консул Посольства Королівства Бельгія в Україні, Овідіу-Віорел Нафтанайла, перший секретар, радник з політичних питань Представництва ЄС в Україні, та Мехмет Актас, другий секретар Посольства Республіки Туреччина в Україні. До заходу також долучилися лідери громадських об’єднань, артисти та представники ромських осередків з усієї України.

 
 

Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш відзначив: «Не буває трагедії великої і малої, не буває трагедії своєї і чиєїсь, чужої, не буває трагедії далекої і близької. Будь-яка трагедія у масштабах навіть однієї людини – це трагедія глобальна, а трагедія, яка стається у масштабах цілого народу, як це сталося і з ромським етносом під час Другої Світової війни, – це трагедія, яка не має виміру, яка кличе до пам’яті і свідомості кожної людини».