Творча зустріч з Давидом Маркішем

23 лютого 2018 року у Медіа-центрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв відбулася творча зустріч з автором двох десятків книг, лауреатом ізраїльських і зарубіжних літературних премій, Головою Спілки російських письменників Ізраїлю (1982-1985) – Давидом Перецовичем Маркішем, організована спільно з видавничим домом «Пенмен».

Гості заходу, серед яких були представники посольств, акредитованих в Україні, та наукова спільнота, познайомилися з життєвим шляхом та творчим доробком автора.

Юрій Буряк – поет, перекладач, мистецтвознавець і видавець, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (2015) та Павло Мовчан, український громадський діяч, журналіст і політик; поет, перекладач, сценарист, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1992) поділилися з присутніми своїми думками та враженнями від творів автора, які вперше були надруковані українською мовою, а саме – автобіографічний роман «Від межі до межі», «Гранатовий діл. 20 листів літнього добродія» та «Записки з минулого часу».

Давид Маркіш, занурившися у спогади, розповів присутнім про унікальні епізоди свого життя і про те, що саме спонукало його до творчості.

Завершилася творча зустріч з письменником переглядом автобіографічного фільму.

Всім присутнім автор особисто підписав та подарував свої книги.


Автобіографічний роман «Від Межі до межі» аналізує та осмислює долю мільйонів східноєвропейських євреїв, доля яких невід’ємна від долі імперій. Автор наголошує, що межу осідлості провела свого часу імператриця Катерина ІІ, і на окреслених нею теренах виникла Їдишландія – дивовижне і за соціально-політичним, і за національним складом утворення, що прийшлося переважно на Українську землю.

Книга «Гранатовий діл. 20 листів літнього добродія» складається з двадцяти листів в один кінець. Це 20 історій, в яких йдеться не лише про захопливі ситуації і дивовижні зустрічі з життя автора, а й про стосунки зі світом.

У книзі «Записки з Минулого часу» автор розповідає про те, що молодь почувається в Новому часі як риба у воді. А покоління батьків і дідів залишилась мешканцями минулого століття, про їхні пошуки зв’язків між часами, надії і розчарування.