У Києві презентували фільм "Міф"

8 лютого 2018 року у кінотеатрі "Україна" відбулася прем’єра фільму "МІФ". Фільм присвячено оперному співакові зі світовим ім’ям та унікальним голосом – Василю Сліпаку, що віддав своє життя у боротьбі за Україну.

На прем’єрі були присутні режисери фільму Леонід Кантер та Іван Ясній, аніматор Юрій Журавель, герої фільму – доброволець-військова Галинка "Перлинка" Клемпоуз, брат Василя – Орест Сліпак.

Працівники Державного підприємства "Генеральної дирекції з обслуговуння іноземних представництв" також відвідали прем’єру фільму та вшанували пам'ять героя.

"МІФ" розповідає історію яскравого життя та несподіваної загибелі Василя Сліпака. Василь народився у Львові, але згодом переїхав до Франції, де прожив майже 20 років. Виступав у найбільших світових операх і виконував провідні ролі в постановках. Він брав активну участь у Революції Гідності, був одним із організаторів паризького Євромайдану, очоливши демонстрації у Франції, а згодом долучився до волонтерського руху, допомагаючи Україні. А з початком збройного конфлікту на сході, спершу підтримував армію, а згодом вступив до лав добровольчого батальйону. Під час виконання бойового завдання він загинув від кулі снайпера.

Автори поєднали у фільмі два жанри: кіно та концерт. Використали безліч архівних відео, які показують героя у повсякденні та на сцені. У стрічці переплітаються дві сюжетні лінії. Одна – це оповідання Джанні Родарі "Джельсоміно в країні брехунів" про хлопчика, що мав унікальний голос та боровся ним із негідниками; а друга – історія про Василя, який поклав свій голос і життя у боротьбі за свою країну, оскільки не міг мовчати.

Анімацію до фільму створив український карикатурист Юрій Журавель.

Подивитися фільм можна у кінотеатрах Києва ("Жовтень", "Київ", Планета Кіно, Лінія Кіно (Алладін), Флоренція, Multiplex Sky Mall, Lavina, Проспект) до 14 лютого включно.