У Мюнхені вшанували пам’ять видатних українців

10 листопада 2018 року в Мюнхені відбувся публічний захід, присвячений вшануванню пам’яті провідника ОУН Степана Бандери та освяченню, відновленої зусиллями МЗС України та Генерального консульства України в Мюнхені, могили Василя Оренчука, генерального консула України у Мюнхені 1918–1922 рр.

На цвинтарі Вальдфрідгоф зібралися нащадки родин Бандери та Оренчуків, представники Генерального консульства України, української громади. Долучилася до пам’ятної події делегація Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв, Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин у складі заступника директора дирекції «Дипсервіс», кандидата філологічних наук Інни Хоменської та голови правління товариства, професора Ірини Матяш відповідно.

Розпочали з поминальної служби біля могили Степана Бандери, виголошення промов про його роль для українського народу. В усіх виступах було підкреслено вагомий внесок Степана Бандери у здобуття Україною незалежності, висвітлено риси характеру героя, які дозволяли йому не “хотіти провідництва”, а бути провідником, згадали визначні та просто цікаві моменти його біографії та творчого спадку.

Після цього учасники заходу перейшли до могили генерального консула України у Мюнхені В. Оренчука. Консул Володимир Шевченко під час офіційної частини відзначив, що подія, важлива не лише для Генконсульства і української громади Баварії, а й для всієї України, оскільки це ще один артефакт історії української державності за кордоном. “Дякуємо за співпрацю виконавчому партнеру проекту Союзу українських студентів у Німеччині, присутнім на церемонії професору Ірині Матяш за багаторічні наукові дослідження діяльності Василя Оренчука, представникам роду Оренчуків з с. Стоянова Львівської області, графу Тассіло фон Сандіцель-Оренчук, прийомному онуку консула, а також всім, хто взяв участь у заході” – зазначив консул.

Професор, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин І. Матяш виступила з промовою під час заходу, відзначивши високу роль В. Оренчука в розвитку консульської служби. “Саме Оренчук, разом з групою однодумців, розробив установчі документи, статут та інструкції роботи консула за кордоном. Основною місією такої служби він вважав бути провідником для свого народу на чужині” – зазначила професор.

У межах візиту до Мюнхена 9 листопада з членами делегації зустрівся Генеральний консул України в Мюнхені Ю.А. Ярмілко. Під час зустрічі обговорили можливості презентації в Мюхені в 2019 році збірника документів, присвяченого українсько-німецьким відносинам у 1918-1923 роках та підготовки матеріалів до видання ГДІП “Дипломатія без кордонів” про діяльність та заходи культурної дипломатії, організовані українськими установами у Німеччині.

9 листопада члени делегації відвідали Український вільний університет. Відбулася зустріч із ректором УВУ Марією Пришляк та конструктивна розмова про співпрацю.

В архіві УВУ члени делегації працювали з документами з історії дипломатії, зокрема з матеріалами Дмитра Дорошенка, Василя Оренчука, публікаціями преси про Україну та українців початку ХХ століття.