Україна та Німеччина: міждержавні відносини в 1917–1924 рр.

31 травня 2018 року з нагоди 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Німеччиною в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України відбулася міжнародна наукова конференція «Україна та Німеччина: міждержавні відносини в 1917–1924 рр.»

Модераторами конференції виступили Надзвичайний і Повноважний Посол України, директор Дипломатичної академії Сергій Корсунський та доктор історичних наук, професор, голова правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірина Матяш.

З вітальним словом виступив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар. До учасників конференції також звернулись Марія Пришляк, ректор Українського Вільного Університету в Мюнхені, Даніель Зайберлінг, керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова і Румунії, Валерій Смолій, директор Інституту історії України НАН України, академік-секретар відділення історії, філософії та права НАН України, академік НАН України та Павло Кривонос, генеральний директор ДП «ГДІП».

Павло Кривонос зазначив, що «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв у взаємодії з Міністерством закордонних справ, спільно з Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин у 2017 році реалізували низку наукових заходів у сфері культурної дипломатії в Австрії, Словаччині, Угорщині та Грузії. Крім того, проведено урочисту конференцію та відкрито виставку архівних документів. Наукові заходи такого рівня надзвичайно важливі, адже дозволяють сприяти зміцненню позитивного іміджу України у світі».

В рамках конференції відбулась презентація виставки «Україна та Німеччина: до 100-ліття ювілею встановлення дипломатичних відносин», яку відкрив Державний секретар Міністерства закордонних справ Андрій Заяць.