Урочистості з нагоди відзначення 175-річчя від дня народження М.П. Драгоманова

17 жовтня 2016 року у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова відбувся форум Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи, приурочений до відзначення 175 річниці з дня народження видатного вченого, педагога і громадсько-політичного діяча – Михайла Петровича Драгоманова.

У заході взяли участь представники Національного педагогічного університету, європейська освітянська спільнота. Зокрема до університету приїхали ректори з Польщі, Німеччини, Литви, Болгарії, Білорусії, Молдови, Угорщини, Словаччини, Грузії, Вірменії, Туреччини та інших країн світу, близько 30 ректорів вищих навчальних закладів України, представники наукової і громадсько-політичної еліти держави.

Основними темами для обговорення на форумі були освіта в умовах війни та навчання магістрів за новими європейськими стандартами. Також В.П. Андрущенко, ректор НПУ імені М.П. Драгоманова, президент Асоціації приймав вітання з нагоди свята. У форумі брав участь генеральний директор ДП “ГДІП” П.О. Кривонос, який наголосив, що відзначення 175-річчя від дня народження Михайла Петровича Драгоманова – важлива подія для кожного українця, адже протягом XX століття цей видатний україніст, педагог і мислитель замовчувався, його праці викреслювали з усіх історичних досліджень. Вчення, думки і сміливі прогнози Драгоманова щодо долі України залишалися невідомими для загалу. “Сьогодні завдяки зусиллям провідних вчених, зокрема й представників професорсько-викладацького складу, ректора Національного педагогічного університету, ідеї Михайла Драгоманова повертаються. Про це свідчить і гран-прі у рейтингу «Лідер педагогічної освіти України», яке отримав університет цього року. Також цьогоріч ви маєте 23-х переможців у всеукраїнських олімпіадах та конкурсах, зокрема: Ірину Надобенко (технологічна освіта), Юлію Макарову (корекційна педагогіка), Миколу Мороза (математика) та багатьох інших. Отже, педагогічна слава Драгоманова примножується”.

Від імені Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв Кривонос П.О. подарував бібліотеці університету 16 випусків наукового щорічника “Україна дипломатична”, на сторінках якого висвітлено діяльність як Михайла Петровича Драгоманова, так і університету, який гордо носить його ім’я.