Європейський вибір України після Революції Гідності

11 травня у Медіа-центрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв відбувся круглий стіл на тему: «Європейський вибір України після Революції Гідності: можливості та проблеми», присвячений Дню Європи в Україні.

Серед запрошених гостей були Хюґ Мінґареллі – голова Представництва Європейського Союзу в Україні, Посол; Ігор Бураковський – голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій; Марина Неліна – завідувач відділу з питань співробітництва з ЄС у сферах митної і фінансової політики Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Ігор Охріменко – перший проректор Київського кооперативного інституту бізнесу і права; Ірина Бекешкіна – директор Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва; Ольга Романенко – консультант голови Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, мораль та здоров’я України» ВРУ, член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України; Григорій Перепелиця – політолог, конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень; Сергій Міняйло – начальник відділу консульсько-правових питань, заступник начальника управління консульського обслуговування Департаменту консульської служби.

Обговорення теми круглого столу відбувалося у дві сесії. Варто зазначити, що формат зустрічі передбачав не тільки виступи гостей, а й вільне обговорення наступних питань: угода про Асоціацію України з ЄС – стан та проблеми імплементації; безвізовий режим для України: перші здобутки та перспективи вдосконалення; європейські перспективи України очима громадянського суспільства; освітня складова європейської інтеграції України.

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі зазначив, що Україна наразі не має перспективи членства в Євросоюзі: «Туреччина та країни Балкан ведуть переговори, щоб приєднатися до ЄС. Вони мають чітку перспективу членства. У випадку України - наразі через низку причин, Євросоюз не може запропонувати їй таку можливість. Це є великим розчаруванням для наших українських партнерів».

До заходу долучилися представники посольств Ісламської Республіки Афганістан, Соціалістичної Республіки В’єтнам, Грузії, Республіки Казахстан, Угорщини, Французької Республіки та Надзвичайні і Повноважні Посли Республіки Індія та Республіки Македонія.

Наостанок учасники круглого столу та гості мали нагоду насолодитися прекрасним співом колективу художньої самодіяльності Київського кооперативного інституту бізнесу і права.

Завершилася зустріч неформальним спілкуванням.