“Все доводилось робити вперше…”

26 квітня 2018 року в резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні відбулась церемонія вручення першому послу України в Японії пану Михайлу Дашкевичу (з 27.01.1995 по 21.10.1999 р.) зірки Ордену Вранішнього Сонця, Золотої і Срібної зірки за його внесок у двосторонні відносини між Японією та Україною.

Під час відкриття заходу Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі зазначив, що для нього велика честь провести церемонію з врученням Ордена Вранішнього Сонця першому послу України в Японії Михайлу Дашкевичу. “Я з задоволенням хочу згадати видатного японського політика Хако Янагісаву, мого хорошого друга, який разом зі мною допомагав послу Михайлу Дашкевичу заснувати Парламентську лігу японсько-української дружби та працював разом для здійснення успішного візиту Президента України до Японії в березні 1995 року. Саме завдяки зусиллям першого посла України в Японії наразі ми маємо не просто дружні відносини, а тісне та стратегічне партнерство. Я сподіваюсь, що відносини, засновані Михайлом Дашкевичем під час його перебування в Японії, будуть й надалі розвиватися в найближчі роки”, - підсумував посол Японії.

Михайло Дашкевич відзначив, що для нього сьогоднішній день є щасливим, адже це велика честь отримати високу нагороду для нього, а “також висока повага до Міністерства закордонних справ України, яке в січні 1995 року делегувало мене до Японії в якості першого Посла України!”.

Дуже символічним здавалося й те, що в цю пору в Японії і в Україні квітне сакура, що зближує наші народи і країни. Тим паче, в Україні знають, що саме посол Шігекі Сумі є головним ініціатором висадження сакури в українських містах.

“Все доводилось робити вперше. І тому цьому девізу була присвячена вся моя робота. Дуже багато зробив для розвитку двосторонніх економічних відносин зробив Анатолій Кінах зі своїми делегаціями. Вдалося провести важливі політичні візити, зокрема перший візит Президент України в Японію. Одним словом, ми освоїли Японію. За ці роки закладено вагомі підвалини. Все таки видно здобутки в українсько-японських відносинах. І товарообіг набагато збільшився, і контакти встановлено з японськими корпораціями, які є найбільш могутніми у світі. Наш двосторонній діалог розвивається дуже активно. Я пишаюся цим” – підсумував Михайло Дашкевич.

Про те, як відбувалося становлення М. Дашкевича як дипломата, про його роботу у дипломатичних установах, зусилля для встановлення та розвитку дипломатичних відносин ви можете почитати у його спогадах “Довгий шлях до дипломатичного Олімпу”, які видано у серії видань ГДІП. Електронний варіант книги за посиланням.