Візит до Бухарестського університету

25 червня 2018 року учасники проекту «День України в Європі» відвідали Бухарестський університет. Програма візиту передбачала відкриття виставки та проведення круглого столу.

У заходах взяли участь представники дипломатичного корпусу та провідні науковці України, Румунії, Греції. З вітальними словами перед присутніми виступили Олександр Баньков, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії та Сорін Кострейє, проректор Бухарестського університету, доктор наук.

Урочисто привітала усіх присутніх та відкрила виставку присвячену дипломатичним відносинам між країнами Ірина Матяш, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин. Відкриття виставки супроводжувалося показом унікального архівного фільму про підписання Брест-Литовського мирного договору, наданого Олександром Кучеруком, директором Музею української революції.

Під час дискусії учасники круглого столу обговорили актуальні питання румунсько-українських відносин та сучасні міжнародні відносини, зокрема.

Нагадаємо, що проект «День України в Європі», основною метою якого є популяризація України, проведення наукових заходів з іншими країнами, започатковано ще минулого року. Завдяки активній взаємодії Міністерства закордонних справ, Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв, Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин та наукових інститутів України і світу подібні наукові імпрези, конференції, які завжди супроводжуються виставкою архівних документів про зародження національних державницьких, дипломатичних традицій 100 років тому, вдалося реалізувати у Австрії, Словаччині, Угорщині, Грузії, Молдові, Болгарії та Греції.