Візит студентів Чорноморського національного університету імені Петра Могили до Києва

У Медіа-центрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв (м. Київ, вул. Пирогова, 6-А) 5-6 квітня відбулися зустрічі працівників дипломатичної сфери зі студентами Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Заходи було проведено в рамках спільного проекту ГДІП та Outlook – "Diplomatic Greetings".

Учасниками зустрічей зі студенством цього разу стали Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Гела Думбадзе, Надзвичайний і Повноважний Посол Узбекистану Алішер Абдуалієв, Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад, консул та офіцер з питань протоколу Посольства Індонезії в Україні Аді Брасмато, генеральний директор ДП "ГДІП" Павло Кривонос, генеральний директор Міжнародного проекту "OUTLOOK" Дарія Карякіна, начальник рекламно-видавничого відділу ГДІП Інна Хоменська та літературний редактор дирекції "Дипсервіс" Павло Хоменський.

Перший день "Diplomatic greetings" розпочався з лекції практичної дипломатії генерального директора ДП "ГДІП" Павла Кривоноса. Студенти дізналися тонкощі роботи з представниками дипломатичної служби, специфіку організації заходів та реалізацію проектів, спрямованих на покращення, зміцнення іміджу України. Також молодь ставила свої питання, більшість з яких стосувалася інструментів професійного становлення.

Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Гела Думбадзе відзначив важливість спілкування зі студентами для нього особисто та дав свої поради, настанови молодому поколінню. Посол підняв питання ролі молоді у світовій політиці, про те, що робити студенту після закінчення університету, відповів на запитання учасників зустрічі, які стосувалися, зокрема, результатів співпраці Грузії та України у багатьох сферах за час незалежності наших країни.

Окрім цього, Дарія Карякіна – генеральний директор проекту OUTLOOK, розповіла студентам про основи організації заходів у сфері культурної дипломатії, а начальник рекламно-видавничого відділу ГДІП Інна Хоменська предстала культурну дипломатію як інструмент роботи Генеральної дирекції.

Після лекції студенти завітали до Посольства Узбекистану в Україні, де Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан Алішер Абдуалієв особисто провів екскурсію приміщенням, розповів про особливості роботи дипломатів та відповів на усі питання зацікавленої молоді. На завершення зустрічі пан Посол подарував книгу про Узбекистан для бібліотеки університету та пригостив гостей традиційними смаколиками.

Другий день "Diplomatic greetings" стартував з лекції Аді Брасмато – консула та офіцера з питань протоколу Посольства Індонезії в Україні, який розповів про свою країну та дипломатію загалом.

Продовжив спілкування зі студентами генеральний директор ДП "ГДІП" Павло Кривонос, який поділився власним практичним досвідом роботи з дипломатами іноземних держав в Україні.

Також студентам Чорноморського національного університету імені Петра Могили було презентовано роман співробітника ГДІП Павла Хоменського "Там, де сходить сонце". Крім спілкування з письменником, студенти й викладачі-науковці мали можливість дізнатися про приквел до пригодницького роману про Вернидуба й отримати примірник з автографом автора.

Після цього студенти відвідали посольство Норвегії в Україні, де Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад відповів на питання майбутніх дипломатів та ознайомив їх з особливостями своєї роботи, професійним становленням дипломатів. Особливо зацікавив студентів факт, що пан Посол перший зі своєї родини сироварів здобув вищу освіту та зумів зробити кар’єру державного службовця, це, на його думку, підтверджує, що доля кожного у його руках й успіх залежить від особистих здібностей і працелюбності.