Зустріч з Послом Королівства Норвегія

6 березня 2018 року в офісі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв відбулася зустріч генерального директора Павла Кривоноса з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегія в Україні Уле Тер´є Хорпестадом та адміністративним дипломатом Посольства пані Елізабет Елігсен. Долучилися до конструктивного обговорення проекту нового довгострокового договору оренди будівлі, у якій розміщено Посольство, представники норвезької компанії «Статсбіг» – пані Сірі Берг та пан Йохан Гордер Торосен.

До речі, варто зауважити, що споруда, де нині Посольство Королівства Норвегія, на вулиці Стрілецькій, 15 привертає увагу перехожих та є історично важливою. Звів будівлю архітектор В. Катеринич у 1878 р. для Миколи Григоровича-Барських, нащадка відомого архітектора Івана та мандрівника Василя Григоровичів-Барських. Представники цього славетного роду мали у різних куточках Києва чималу кількість будинків і були протягом XVIII-XX ст. відомими підприємцями. У 1880 р. в особняку оселилася видатна українська письменниця, сестра великого українського мислителя і громадського діяча Михайла Драгоманова Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач (1849–1930). Жила вона сама з дітьми, чоловік Петро Косач залишився на службі в Ковелі. І звідси, з «тихої вулички Стрілецької», О. Пчілка та її донька Леся Українка з сестрами їздили влітку в село Колодяжне на Волині, де був їхній літній маєток. Леся Українка мешкала в цьому будинку і в дорослому віці в 1893 р.

Ойвінд Нордслеттен, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні (1992–1996) згадував, як він знайшов в архівах один з листів родини Косачів, у якому є такий запис: «От врешті ми таки вибралися в Київ і поселилися на своїй давній вулиці Стрілецькій. Маємо гарні дві кімнатки і живемо у них з комфортом, на який, я чесно скажу, не сподівалися». Варто зазначити, що завдяки зусиллям працівників посольства Норвегії було створено куточок Лесі Українки для шанувальників її творчої спадщини.