Зустріч з представниками Посольства США в Україні

03 квітня 2018 року в офісі ДП "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв" відбулася зустріч представників ГДІП та Посольства США в Україні. Посольство представляли пан Бредлі Штайн, Офіцер відділу контрактів, Алла Бігуняк, спеціаліст з тендерних закупівель та Володимир Канівець, асистент з питань нерухомості.

Темою обговорення була резиденція Посла США в Україні, що розміщена за адресою вул. Покровській, 5. Ця будівля вже майже 25 років використовується за цим призначенням. Представники Посольства цікавились історією спорудження цього будинку.

Будинок № 5 має надзвичайно цікаву історію, колись він належав Самсону Стрільбицькому, який був українським золотарем кінця XVIIІ – І третини ХІХ століття, суддею совісного суду, головою ремісничої управи та старостою Покровської церкви.

Будинок Стрельбицького є найцікавішим для вивчення історії забудови старого міста. Його було споруджено 1808 р., до введення типових проектів, за проектом міського архітектора А. Меленського як житловий будинок для згаданого представника ремісничої аристократії. Це оригінальний зразок приватної класицистичної будівлі, розташованої окремо, із відступом від червоної лінії забудови вулиці, навпроти старого Контрактового будинку. Ділянка оточена глухим мурованим парканом, із боку вул. Покровської на фундаменті з цегляними стовпчиками та металевими ґратами простого рисунка. Тильна частина садиби прилягає до узвишшя вул. Боричів Тік. На ділянці був також флігель (розібраний у 1920-х рр.).

Радянська влада розміщувала в приміщенні адміністративні установи, працював Музей історії Подолу. Детальну інформацію про долю споруди за адресою Покровська, 5 та прилеглих будинків буде описано у 6 випуску журналу ГДІП “Дипломатія без кордонів”.

Також сторони обговорили питання, щодо переукладання договору оренди цієї будівлі у 2019 році. Генеральний директор ГДІП Павло Кривонос висловив своє бачення умов майбутньої оренди та надав представникам Посольства проект орендного договору.