Екскурсія до будинку Підгорського

У суботу, 22 березня 2025 року, співробітники ДП «ГДІП» провели пішохідну екскурсію до пам’ятки архітектури місцевого значення, загадкового будинку Підгорського, відомого за поетичною народною назвою «Замок барона».

До столичного променаду прилучилися Посол Австралії Пол Леманн, співробітники посольств Великої Британії, Данії, Канади, Мексики, Швеції, а також представники міжнародних організацій — ЄС та Євроінвестбанку.

Будинок Міхала Підгорського — давня архітектурна окраса Києва на розі вулиць Лисенка та Ярославового Валу, неподалік Золотих воріт. Будівлю було зведено 1898 року на замовлення польського поміщика Міхала Підгорського за проєктом Миколи Добачевського у популярному на той час стилі модернізованої готики. Серед містян будинок відомий під назвою «Замок барона», проте жоден барон там ніколи не мешкав. Лише інший будинок по сусідству, набагато скромніший на вигляд, належав барону Максиму Штейнгелю, й існувало припущення, що обидві споруди є власністю барона.

Під час екскурсії іноземні гості побували всередині таємничої столичної споруди й дізналися, яку функцію свого часу вона виконувала. Від самого початку будинок Підгорського був прибутковим. На першому поверсі розміщувалися приватні та комерційні заклади, зокрема крамниці, цирульня та кондитерська. Ба більше, на початку ХХ століття тут працював синематограф — прообраз кінематографа, а згодом будинок став місцем зібрань чеської та словацької громад. Приміщення були й редакцією газети, і пекарнею, і комунальними квартирами, та попри час і низку подій «Замок барона» не втратив свого шарму і досі вражає містян та гостей столиці.

Будинок Підгорського захоплює своєю виразною архітектурою, казковим романтизмом і гармонійним поєднанням готичних та ренесансних елементів. Однією з найцікавіших особливостей будівлі є парадний вхід, який проходить через браму. Її по обидва боки фланкують постаті крилатих демонів, що підтримують еркер. Відвідувачів вражають витончене ліпне склепіння у проїзді, масивні набірні стулки воріт і парадних дверей. А на порозі гостей зустрічає мозаїчний напис «Salve», що латинською означає «Вітаю», виконаний у техніці «терацо».

Дипломати були зачаровані довершеністю інтер’єрних прикрас та архітектурних рішень майстрів. Та найбільше естетичне захоплення учасникам туру подарувала можливість помилуватися Києвом із таємного балкона замкової вежі. Звідти відкривається дивовижний краєвид на головну браму давнього міста — Золоті ворота, що постають у всій своїй величі з висоти пташиного польоту.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Читайте
також

У суботу, 28 червня 2025 року, співробітники дирекції «Медіацентр» організували для представників іноземних дипломатичних місій екскурсію «Велична Києво-Печерська лавра», щоб яскраво представити багатство й глибину українського духовного та історичного надбання,

У суботу, 28 червня 2025 року, співробітники дирекції «Медіацентр» організували для дипломатів новий пізнавально-культурний захід — екскурсію з майстер-класом «Від какао-бобів до шоколаду». До події, яка відбулася в крафтовій майстерні

У суботу, 21 червня 2025 року, співробітники дирекції «Медіацентр» провели захопливу одноденну подорож до першого в Україні сафарі-парку «Медвино». До нової екскурсійної мандрівки прилучилися Надзвичайний і Повноважний Посол Індонезії в