Круглий стіл: «Світовий порядок після завершення Третьої світової війни»

 

 

Шановні колеги!

Інститут зовнішньополітичних досліджень за сприяння Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв запрошує вас взяти участь у круглому столі для іноземних дипломатичних представництв, провідних українських медіа та експертного середовища на тему: «Світовий порядок після завершення Третьої світової війни», який проходитиме 29 травня 2025 року з 11:00 по 13:10 год. у приміщенні дирекції «Медіацентр» ДП «ГДІП» за адресою: вул. Пирогова, 6-А. Подія матиме комбінований формат: офлайн та онлайн.

Модератор заходу: директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор політичних наук Григорій ПЕРЕПЕЛИЦЯ.

У круглому столі візьмуть участь:

  • Микола КАПІТОНЕНКО, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, виконавчий директор Центру досліджень міжнародних відносин;
  • Максим ПАЛАМАРЧУК, кандидат політичних наук, старший науковий співробітник, заступник директора — керівник Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень;
  • Сергій ТОЛСТОВ, завідувач відділу трансатлантичних досліджень ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», кандидат історичних наук, доцент;
  • Павло ГАЙ–НИЖНИК, виконувач обов’язків провідного наукового співробітника відділу політичної культури та ідеології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, доктор історичних наук;
  • Олег КОНДРАТЕНКО, провідний науковий співробітник відділу проблем світового політичного розвитку Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, доктор політичних наук, доцент.

 

Під час заходу обговорюватимуть такі концептуальні питання:

  1. Багатополярність, повернення до монополярності, біполярність чи триполярність системи міжнародних відносин визначається балансом сили.
  1. Чи можливе досягнення справедливого миру в умовах Третьої світової війни (про російсько-український мир)?
  2. Інтереси головних гравців щодо зміни світового порядку:
    • США — глобальний лідер чи регіональний гравець?
    • КНР — регіональний гравець чи глобальний гегемон?
    • рф — регіональна чи світова наддержава?
    • Європа — партнер США чи автономний глобальний гравець?
    • Україна — жертва війни чи регіональний лідер?
  1. Хто стане переможцем у Третій світовій війні?
  2. Демонтаж Ялтинської системи з поверненням до нової біполярності США + рф.
  3. Перспектива американсько-російського альянсу на основі євразійського проєкту рф та неізоляціонізму США у стримуванні Китаю.
  4. Чи зможе Китай перетворити американськоцентричний світ на китайськоцентричний — залежить від рф? КНР + рф = США як перехідний період зміни силових балансів.
  5. Де межа глобального компромісу для досягнення стабільного миру після Третьої світової війни?
  6. Чи може стати такою системою триполярний світ, якщо росії дістанеться Євразія, включно з усією Європою, США залишиться Північна та Центральна Америка, а Китаю відійде Південно-Східна та Південна Азія з претензією на сферу впливу в Африці та Латинській Америці? 
  7. В якій системі міжнародних відносин Європа може стати автономним глобальним геополітичним гравцем?
  8. Місце України в багатополярній, монополярній, біполярній чи триполярній системі міжнародних відносин?

Мова заходу: українська із забезпеченням синхронного перекладу на англійську.

З питань реєстрації та за додатковою інформацією просимо звертатися за телефонами: +38 (097) 487-20-00; +38 (044) 287-52-58 або писати на е-mail: pgrigoriy@ukr.net.

Реєстрація триватиме до 27 травня 2025 року.

Якщо їхатимете власним транспортом, телефонуйте за номером: +38 (067) 215-16-09 (для підіймання шлагбаума).

Долучайтеся!

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Схожі заходи