211-та річниця з дня народження Тараса Шевченка

У неділю, 9 березня 2025 року, у день народження українського поета Тараса Шевченка відбулася церемонія пам’яті митця. Вранці дипломати, викладачі, студенти, випускники Київського національного університету імені Тараса Шевченка та запрошені гості пройшли урочистою ходою до пам’ятника Кобзареві в парку навпроти Червоного корпусу й поклали квіти до підніжжя монумента.

До урочистої університетської церемонії прилучилися співробітники посольств Азербайджану, Бельгії, Киргизстану, Литви, Мексики, Молдови, Палестини, Південно-Африканської Республіки, Польщі, Республіки Корея, Франції, Хорватії та представники Суверенного Військового Ордену Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти. Від Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв у заході взяла участь фахівчиня зі зв’язків з громадськістю та пресою дирекції «Медіацентр» Ганна Макаренко.

Перший проректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Ільченко у вступному вітанні наголосив:

«Сьогодні, схиляючи голови перед пам’ятником Великому Кобзарю, ми вшановуємо його спадщину та підтверджуємо відданість ідеалам, які він пропагував. Ми, представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, пишаємося, що несемо його ім’я у світ, представляючи українську науку, культуру й ідеї».

Проректорка КНУ з міжнародного співробітництва Ксенія Смирнова додала:

«Шевченко був прихильником європейських ідеалів демократії та прав людини, які відгукуються в нашій сучасній боротьбі. Його твори надихають на боротьбу за свободу і права людини в усьому світі. Ми вдячні міжнародним друзям за підтримку та солідарність у створенні більш справедливого і мирного світу. Разом можемо будувати майбутнє, яке відповідатиме ідеалам рівності, справедливості та прав людини».

Програма заходу також передбачала відвідування Тарасової гори в Каневі та візит до Канівського природного заповідника КНУ.

Під час урочистостей на Чернечій горі народна хорова капела «Дніпро» КНУ імені Тараса Шевченка виконала пісні на слова поета, а також Гімн України.

«Ми стоїмо в серці України. Великий геній і пророк Тарас Шевченко вийшов із цих благословенних земель, обійшов увесь світ і повернувся. Його творчість, його слово стали невід’ємною частиною нашої культури, а сьогодні, як ніколи, звучать як заклик до свободи та гідності. Ідеали Шевченка про свободу, справедливість та гідність людини знаходять відгук у серцях тих, хто розбудовує Європу, де ці цінності живуть і надихають на боротьбу за рівність та демократію. Слава Тарасові Шевченку! Слава Україні!» — звернувся до присутніх ректор КНУ Володимир Бугров.

Вшанування пам’яті Великого Кобзаря продовжили виступом народного ансамблю української музики «Роксоланія».

…І оживе добра слава,

Слава України,

І світ ясний, невечерній

Тихо засіяє…

Світлини: Центр комунікацій Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Читайте
також

16 червня українська піаністка та очільниця Українського інституту в Швеції Наталія Пасічник отримала премію Асоціації Друзів митців — одну з найпрестижніших відзнак Швеції в галузі гуманітарних наук і мистецтва. Нагороду

У п’ятницю, 13 червня 2025 року, в межах VII Міжнародного фестивалю ретро-музики імені Богдана Весоловського відбулися дві культурні події — презентація другого видання книги українського дипломата, Надзвичайного й Повноважного Посла

До Міжнародного дня рідної мови, який щороку відзначають 21 лютого, у було проведено V Міжконтинентальний радіофестиваль української пісні «Співай рідною». Його ініціатор — мистецька програма «Час української пісні» на Ethno