Круглий стіл «“Хорошие русские” — хто вони? (феномен “хороших русских” у гібридній війні московії проти України і Заходу)»

У четвер, 19 грудня 2024 року, у приміщенні Медіацентру ДП «ГДІП» відбувся круглий стіл на тему: «“Хорошие русские” — хто вони? (феномен “хороших русских” у гібридній війні московії проти України і Заходу)».

Модерував подію Міністр закордонних справ України (2007–2009 рр.), Надзвичайний і Повноважний Посол, керівник Центру дослідження росії Володимир Огризко. У вступному слові пан Огризко актуалізував тему круглого столу та зазначив, що необхідно чітко сформулювати поняття «хорошие русские» за характерними критеріями: «Кожна нація, що відчула на собі “російський лібералізм” і “російську дружбу” поставить для себе таких запитань щодо визначення набагато більше. Та втім, важливо розуміти, яку росію в майбутньому ліберали збираються будувати: чи таку саму, що існує сьогодні, тільки під своїм управлінням, чи росію, яка через кілька поколінь спокутування своїх гріхів перед багатьма народами світу поступово зможе наблизитися до того, що називається “основами демократії” та “справжнім лібералізмом”».

Спікерами заходу стали: народний депутат України Олег Дунда; директорка Інституту демократії імені Пилипа Орлика Світлана Єременко; журналіст, аналітик, заступник гендиректора телеканалу «ATR» Айдер Муждабаєв; публіцист Віталій Портников; аналітикиня Інституту демократії імені Пилипа Орлика, співавторка книги «Деконструктори правди» Наталія Стеблина; журналіст Роман Цимбалюк.

У межах круглого столу спікери фахово розкрили низку концептуальних питань: чи є ліберально-демократична опозиція в московії; «російські ліберали» — портрети «героїв»; «російський лібералізм» як продовження московитського імперіалізму: чий Крим і чому «не все так однозначно»; інформрупори «російського лібералізму»; колективний Захід і «російський лібералізм»: як довго можна бути сліпими і глухими; «что делать?» не за Чернишевським.

До активної дискусії доєдналися науковці, викладачі та студенти університетів, а також дипломати.

Запис заходу можна переглянути за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=-BBqb9-4QLI

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Читайте
також

У четвер, 5 червня 2025 року, в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Міждисциплінарні експертизи для відновлення і розвитку України». Подію організував факультет «Києво-Могилянська школа професійної та неперервної

У вівторок, 3 червня 2025 року, у приміщенні дирекції «Медіацентр» відбулася закрита експертна дискусія на тему «Умови мирного врегулювання: “червоні лінії” для України». У межах заходу, який організував Аналітичний центр

У четвер, 29 травня 2025 року, Інститут зовнішньополітичних досліджень за організаційного сприяння ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» провів круглий стіл на тему: «Світовий порядок після завершення Третьої світової