Пішохідна екскурсія «Видатний український поет і маляр Тарас Шевченко»

У суботу, 8 березня 2025 року, до 211-ї річниці з дня народження творця української літератури — геніального Кобзаря — співробітники ДП «ГДІП» провели для дипломатів пішохідну екскурсію «Видатний український поет і маляр Тарас Шевченко».

До заходу разом із родинами прилучилися Посол Австралії Пол Леманн, Посол Індонезії Аріф Мухаммед Басалама, співробітники посольств Данії, Мексики, Швеції, Апостольської Нунціатури, а також представники міжнародних організацій — Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та Mercy Corps.

Тарас Шевченко був більше, ніж поет. Він був справжнім голосом України. Народжений у кріпацтві, він пройшов шлях від слуги до видатного митця, який змінив українську культуру. Його творчість мала величезний вплив на формування української культури та ідентичності. Вірші Тараса Шевченка — це про свободу, справедливість і нескорений дух народу, а його поетична збірка «Кобзар» стала справжньою духовною основою для українців. Окрім літератури, Тарас Шевченко також залишив значний слід у живописі. Його життя та творчість уособлюють прагнення українського народу до незалежності й самовираження, а поезії є актуальними через століття.

У межах екскурсії іноземні гості відвідали Національний музей Тараса Шевченка й ознайомилися з життєвим шляхом і творчим доробком геніального сина українського народу. У музеї збережено чималу частку творчої спадщини Кобзаря: тут представлено понад 700 оригіналів його малярського й графічного доробку, зібрано майже всі прижиттєві видання його літературних творів, художнє приладдя митця, рідкісні автографи, меморіальні речі, архівні матеріали тощо. Музейна збірка налічує 73 тисячі різноманітних пам’яток.

Кожен учасник туру отримав презент — репродукцію найвідомішого твору поета «Заповіт» у перекладі їхніми рідними мовами, зокрема англійською, шведською, данською й іспанською.

Дипломати також прогулялися парком Тараса Шевченка, відвідали «Юрту незламності», де оглянули виставку репродукцій малярних робіт Кобзаря, які він створив під час заслання в Казахстані. Відвідувачі також спробували чай, приготований згідно з казахськими традиціями.

Екскурсанти побували й біля відомого пам’ятника Тарасові Шевченку й розглянули фотографії пам’ятників українському генієві, встановлені в багатьох містах світу, зокрема Канберрі й Копенгагені.

Гості були вражені, дізнавшись більше про життєвий шлях видатного українського поета, відомого на весь світ. А найбільше співробітників іноземних представництв вразила можливість побачити особисті речі Тараса Шевченка — артефакти, що зберігають дух генія та переносять у минуле.

Крім цього, у фонди музею було передано видання «Заповіт» мовами народів світу, презентованого у вересні 2024 року під час іміджевого проєкту «Шевченко єднає» з нагоди 190-річчя заснування КНУ імені Тараса Шевченка.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Читайте
також

У суботу, 14 червня 2025, співробітники дирекції «Медіацентр» організували пішохідну екскурсію «Київські мурали», участь у якій взяли співробітники посольств Бельгії, Великої Британії, Данії та представництв міжнародних організацій в Україні: Європейського

У суботу, 31 травня 2025 року, працівники дирекції «Медіацентр» провели для дипломатів пізнавальну пішохідну екскурсію «Містика київських гір», під час якої іноземні гості дізналися про обряди давніх містян, особливості їхніх

У суботу, 24 травня 2025 року, співробітники дирекції «Медіацентр» уперше організували творчий майстер-клас із ліплення з глини, до якого долучилися представниці Посольства Мексики Росіо Кароліна Вальдес Галавіз із чоловіком та