Цікаві мандрівки світом, знайомство з культурами і традиціями різних країн, їхніми національними стравами є мрією багатьох людей, — часом, здавалося б, недосяжною мрією. Та це стає реальним завдяки таким чудовим ініціативам, як щорічний благодійний різдвяний ярмарок «Charity Fair», що відбувся в суботу, 30 листопада 2024 року, у день Апостола Андрія Первозваного.
Подію організували з ініціативи Асоціації подружжів українських дипломатів спільно з Клубом дружин послів Києва, Міжнародним жіночим клубом Києва (IWCK) за партнерської підтримки Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв, Дипломатичної академії України при МЗС та Міністерства закордонних справ України.
За традицією напередодні Різдва другий рік поспіль метою цієї благодійної ініціативи є збір коштів на підтримку доброчинних проєктів для гуманітарних потреб військових, допомоги дітям, жінкам, людям з інвалідністю, літнім людям, і притулкам для тварин. Цьогоріч виручені кошти буде спрямовано на сприяння спільним благодійним проєктам Асоціації подружжів українських дипломатів, Клубу дружин послів Києва та Міжнародного жіночого клубу Києва (IWCK) для підтримки ініціатив високорепутаційних громадських організацій: допомоги дітям ВПО, дітям/людям з інвалідністю, літнім людям, притулкам для тварин. Частину коштів буде передано на окремий проєкт «Зігрій Захисника» із закупівлі хімічних грілок українського виробника.
Захід проходив водночас у двох залах: у Міжнародній залі представники дипломатичних місій презентували продукцію своїх країн, де в асортименті були сувеніри та традиційна їжа, а також звучала музична програма; і в Українській залі, де гості ярмарку знайомилися з понад 30 вітчизняними виробниками, художниками та дизайнерами, а також мали змогу придбати їхні авторські праці.
Вітальними промовами відкрили благодійний ярмарок співзасновниця та лідерка Асоціації подружжів українських дипломатів Тетяна Сибіга, Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, президентка Клубу дружин послів Києва Ніколь Єґер-Койдль і президентка Міжнародного жіночого клубу Києва (IWCK) Елізабет Куркова.
«Щиро дякуємо за вашу участь і підтримку. Ми високо цінуємо внесок кожної з країн. Усі кошти підуть тим, хто потребує нашої опіки: дітям, людям з інвалідністю. І, звичайно, Асоціація подружжів українських дипломатів піклується про наших захисників. Минулого року частину прибутку від благодійного ярмарку ми передали на хімічні грілки для рук, які потрапили безпосередньо до наших захисників, що перебувають на передовій і щодня захищають нас із вами. Ми цінуємо кожну підтримку, яку ми отримуємо від вас. Для мене велика честь бути тут із вами»,—
зазначила Тетяна Сибіга, розповівши про головну місію різдвяного благодійного ярмарку.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга також подякував усім за участь у важливій благодійній ініціативі та зазначив, що завдяки таким заходам українці завжди транслюють світові свою незламну єдність:
«Мета цього заходу — допомога. Це про єдність, допомогу тим, хто її потребує, нашій армії, і тому для мене особливо приємно бути сьогодні частиною цієї події. І я сьогодні тут присутній у трьох іпостасях: як міністр, тому що цей захід має міжнародний вимір, як подружжя, тому що вдячний своїй дружині за організацію важливої благодійної ініціативи, і як громадянин України, тому що я теж хочу бути частиною цієї великої справи. Українці завжди у важкі часи демонструють готовність. Попри всі виклики, сьогодні ми маємо цю готовність зібратись і разом допомагати тим, хто цього найбільше потребує. Слава Україні!».
Після вітальних промов учасників і гостей запросили до Української зали, де відбулася церемонія офіційного відкриття заходу — віншування від дитячого фольклорного колективу «Правиця», що виконав традиційні різдвяні віншування з побажаннями здоров’я, радості та добра.
У події взяли участь посольства 24 країн: Австрії, Азербайджану, Аргентини, Бельгії, Бразилії, В’єтнаму, Вірменії, Грузії, Данії, Індонезії, Іраку, Італії, Канади, Литви, Мальтійського Ордену, Мексики, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Пакистану, Румунії, Словаччини, Угорщини, Хорватії.
На виставці в Українській залі учасники та гості події мали унікальну нагоду ґрунтовніше познайомитися з українською культурою та її різноманіттям, адже тут були представлені праці українських майстрів Наталії Артюхової, Альбіни Баланди, Олесі Львівської, Ірини Островської, Зої Сташук, Тетяни Чорної, Родин Азову, а також продукція знаних українських брендів та українських проєктів, серед яких: «Авторська Кухня Українська», БФ «Перемога.UA», «ВидимоНевидимо», «Витач», ГО «Всесвітній день вишиванки», «ЗЕРНО», «Ляльки сестер Катриченко», «Мальовані сонцем», «Театр стародавньої їжі», «ЦеГлинаАрт», «Barvy trav», «Dolna Sofiya», «Dovgan-Art», «Fedosenko.art» «Gaptuvalnya», «Good Bread from Good People», «Iva Jewelery», «Kalinina art», «Koza Dereza», «OLIZ», «SVITLO», «TKANA.UA», «VKmosaic», «Voit Ceramics». До уваги гостей зали представили найкращі зразки українських прикрас, одягу, аксесуарів, парфумів, а також хліба, кави, чаїв і спецій, виготовлених за давньоукраїнською рецептурою.
У музичній програмі взяли участь солісти та музичні і хореографічні колективи, котрі презентували глядачам національні традиції культур Азербайджану, Аргентини, Бразилії, Вірменії, Індії, Литви та України. На запрошення Асоціації подружжів українських дипломатів гостей вітала різдвяними мелодіями Олеся Шевченко, народний жіночий колектив бандуристок Київщини та вихованка Дитячої музичної школи № 20 Євгенія Бондар, на запрошення IWCK виступав відомий піаніст Давіде Мартелло, а також країни були репрезентовані виконавцями бразильської музики, народного ансамблю «Кавказ», артистами індійських шкіл танцю «Накшатра» та «Шовковий шлях», колективом вірменських танців «Гайренік», фольклорним гуртом «Мішкі Маю», виконавцями аргентинського танго Наталією Бабій і Петром Литвиненком, Катериною Бусель та Антонієм Матюком, колективом учнів ліцею № 176 імені Мігеля де Сервантеса Сааведри, ансамблем «Сясулєс» Київського товариства литовської культури імені Майроніса, виконавцями бразильської капоейри. Концерт завершили традиційними вечорницями відповідно до традицій святкування дня Андрія Первозваного: калитв, ворожіння, спільні співи, які єднають.
Для наймолодших відвідувачів благодійного ярмарку було організовано майстер-класи з виготовлення різдвяних листівок від Київської міжнародної школи, різдвяну математичну майстерню з розроблення різдвяних прикрас, що поєднала традиційні ремесла з наукою та математикою, а також майстерку зі створення солом’яних святкових прикрас і вивчення краси багатогранників. Свою програму розвитку дітей у сільській місцевості через спорт та освіту представила перша Всеукраїнська академія «Sport and Education» від Асоціації корпоративного футболу України: юні учасники події насолодилися шаховою грою, а їхні батьки дізналися про можливість участі у відкритті шкіл, які допоможуть поліпшити майбутнє українських дітей. Також гості заходу мали унікальну нагоду перевірити свої навички надання першої домедичної допомоги на майстер-класі від Посольства Мальтійського Ордену в Україні, навчитися плести маскувальні сітки для українських воїнів на майстерні волонтерської спільноти «Печерські котики» та навіть придбати різножанрову англомовну літературу від «Book Haven — Used books».
Однак на цьому різдвяні дива і благодійна місія не завершуються. З 30 листопада до 6 грудня 2024 року з ініціативи Асоціації подружжів українських дипломатів триватиме благодійна лотерея, до участі в якій запрошуємо кожного. На офіційній фейсбук-сторінці заходу буде розміщена детальніша інформація про лоти та лотерейні білети.
Небайдужі серця разом — це та єдність, що наснажує щодня кожного українця, а добрі вчинки — це ключ до усмішок і щастя тих, хто потребує нашого тепла.