Екскурсії вихідного дня для дипломатів від ДП «ГДІП»

Одним із почесних завдань Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» є організація цікавого та пізнавального дозвілля для представників іноземного дипломатичного корпусу з метою ознайомлення їх із різнобічною історією та культурою країни, в якій вони перебувають. Упродовж багаторічної діяльності співробітники ДП «ГДІП» провели чимало автобусних і пішохідних турів, різноманітних майстер-класів — кулінарних, образотворчих, танцювальних тощо. А це, безперечно, впливає на формування позитивного іміджу України в очах міжнародної спільноти. Сьогодні команда Генеральної дирекції й далі відкриває Україну, зокрема і її столицю, для іноземних дипломатів, популяризуючи красу культурної самобутності нашої держави. 

Про глибинність культури будь-якої держави свідчать її давні духовні цінності та традиції, що століттями акумулювалися у святих місцях — монастирях та храмах. Тож у суботу, 3 травня 2025 року, працівники дирекції «Медіацентр» провели для дипломатів нову автобусно-пішохідну екскурсію «Три монастирі навколо ботанічного саду», у якій взяли участь співробітники посольств Данії, Мексики, Німеччини, Фінляндії та Представництва ЄС в Україні.

У межах паломницького туру трьома столичними монастирями — Архангело-Михайлівським Звіринецьким, Свято-Троїцьким Іонинським та Свято-Михайлівським Видубицьким — шедеврами архітектури, що гармонійно прикрашають унікальний ландшафт Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка, дипломати почули цікаві історії про створення храмових комплексів.

Архангело-Михайлівський Звіринецький монастир розташований у мальовничій місцевості — Звіринці. За переказами, у 1070-х роках князь Всеволод Ярославич заснував тут монастир, який після монгольської навали занепав. 1888 року під час проведення тут земляних робіт було випадково відкрито Звіринецькі печери з численними похованнями ченців, що стало справжньою археологічною сенсацією. Лише 1911 року на цьому місці заснували нову обитель, яка згодом стала скитом Києво-Печерської лаври. У 1930-х роках радянська влада закрила монастир, а всі його храми було поруйновано. Відбудову розпочали вже за часів незалежності України і нині він знову діє як чоловічий монастир.

Свято-Троїцький Іонинський монастир 1866 року заснував преподобний Іона Київський (Іван Мірошниченко). Головною спорудою монастиря є Троїцька церква, зведена в 1871–1872 роках. Згодом храм було розширено і прикрашено: живопис виконали учні Лаврської школи. У монастирі свого часу діяли притулок для сиріт, школа та лікарня, що свідчить про його соціальну значущість. Після закриття в радянську добу територія монастиря стала частиною ботанічного саду, але монахи продовжували таємно звершувати там богослужіння. У 1990-х роках монастир відродили. Сьогодні це діючий чоловічий монастир.

Видубицький чоловічий монастир — один із найстаріших монастирів Києва, що його між 1070 і 1077 роками заснував князь Всеволод Ярославич, син Ярослава Мудрого. Монастир був родинною обителлю Мономаховичів і важливим центром духовного та культурного життя. Тут працювали видатні літописці, зокрема Сильвестр і Мойсей. Наприкінці XVI cтоліття монастир належав греко-католикам, та згодом його було повернено православній церкві. Сучасний архітектурний ансамбль сформувався наприкінці XVII — на початку XVIII століття й охоплює Георгіївський собор, Михайлівську церкву та інші монастирські приміщення.

Родзинкою туру стало відвідання підземного печерного комплексу Звіринецького монастиря у супроводі архимандрита Леонтія. Після цікавої подорожі монастирськими комплексами дипломати були вражені багатовіковою історією Києва, яку зберігають донині стіни святинь.

Відчути дух епохи можливо не лише через візуальне, а й смакове сприйняття. У суботу, 10 травня 2025 року, команда дирекції «Медіацентр» провела ексклюзивний гастро-винний тур у медоварню «Медовий Спас», до якої прилучилися співробітники посольств Бразилії, Данії, Мексики, ПАР та міжнародної організації «Mercy Corps».

Під час захопливої мандрівки світом смаку та традицій представники дипломатичних місій поринули в атмосферу стародавнього ремесла — мистецтва створення сікери. Цей благородний напій народжений із натурального меду, соковитих ягід і фруктів прямого віджиму без жодної краплі спирту і додавання цукру. Його букет — це тонке поєднання квіткової легкості, фруктової повноти та глибокого, незабутнього післясмаку. Сікера — це жива історія, у якій понад вісім століть переплітаються душа української землі, тепло сонця і праця медоварів. І сьогодні традицію продовжує медоварня «Медовий Спас» — одна з перших в Україні, яка виготовляє сікеру в промислових масштабах — понад 350 тисяч пляшок на рік. Її продукція є прикладом поєднання давніх рецептів і сучасних стандартів якості, підтверджених сертифікатами НАССР та ISO.

Під час екскурсії гості ознайомилися з усіма етапами народження напою: від початку виробничого процесу до відвідин бочкової зали, де визріває сікера, набуваючи свою неповторність. Дипломати скуштували вісім різновидів напою, смак яких доповнили делікатеси з українських крафтових сирів та витончені закуски. Кульмінацією події став візит до медуші — священного простору, де сікера дозріває у тиші. Тут гості мали змогу скуштувати рідкісні види сікери. На завершення гастротуру учасники обрали напій до душі, щоб подарувати його близьким як автентичний сувенір з України.

Популярність екскурсій, які пропонує команда ДП «ГДІП», серед співробітників іноземних представництв в Україні свідчить про високий рівень зацікавленості дипломатів українською культурною спадщиною та її традиціями. Тож радо запрошуємо долучатися до культурних подій для глибшого пізнання України. 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Читайте
також

У суботу, 14 червня 2025, співробітники дирекції «Медіацентр» організували пішохідну екскурсію «Київські мурали», участь у якій взяли співробітники посольств Бельгії, Великої Британії, Данії та представництв міжнародних організацій в Україні: Європейського

У суботу, 31 травня 2025 року, працівники дирекції «Медіацентр» провели для дипломатів пізнавальну пішохідну екскурсію «Містика київських гір», під час якої іноземні гості дізналися про обряди давніх містян, особливості їхніх

У суботу, 24 травня 2025 року, співробітники дирекції «Медіацентр» уперше організували творчий майстер-клас із ліплення з глини, до якого долучилися представниці Посольства Мексики Росіо Кароліна Вальдес Галавіз із чоловіком та