«Епізоди»: в Медіацентрі презентували книгу українського дипломата Юрія Малька

У п’ятницю, 27 грудня 2024 року, в Медіацентрі Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» відбулася презентація книги «Епізоди» ветерана дипломатичної служби, Надзвичайного та Повноважного Посла Юрія Малька.

«Епізоди» — це спогади з життя українського дипломата про родину та кар’єрний шлях. Крізь призму споминів автора можна краще збагнути чимало моментів з історії, становлення та розвитку зовнішньополітичної діяльності України, а також вирушити в цікаву подорож популярними місцинами Бельгії, Йорданії, Марокко, США та інших країн, де авторові доводилося працювати під час його дипломатичного служіння.

З нагоди знакової події в Медіацентрі зібралися давні друзі Юрія Малька, його колеги на дипломатичній ниві та учні, щоби привітати з виходом у світ першої книги.

У президії медіазони поруч з автором почесні місця посіли Надзвичайний і Повноважний Посол, Постійний представник України при ООН (1997–2001; 2015–2019 рр.) Володимир Єльченко; Надзвичайний і Повноважний Посол, віцепрезидент Національної академії наук України Сергій Пирожков; генеральний директор ДП «ГДІП», Надзвичайний і Повноважний Посланник другого класу Павло Кривонос.

Модерував подію Міністр закордонних справ України (2007–2009 рр.), Надзвичайний і Повноважний Посол, керівник Центру дослідження росії Володимир Огризко.

Розповідаючи про «Епізоди», Юрій Малько повідав гостям у залі про ідейний задум свого творіння, кому присвятив цю ґрунтовну працю, робота над якою тривала понад 10 років:

«Як же з’явилася ця книга? У передмові я пишу про те, що мені хотілося поділитися з найближчими людьми і дорогими друзями тими враженнями, які я отримував під час численних відряджень і відвідування багатьох цікавих місць. Насправді ж є глибша причина, яка спонукала мене до цього — я хотів написати про свій родовід, щоб молодше покоління моєї родини знало своє коріння. «Епізоди» я писав упродовж 10 років, і ці спогади вийшли за межі того, що можна назвати суто розповіддю про родину. Бо я торкнувся теми професійної діяльності, зокрема періоду роботи в МЗС, а саме — як мене дипломатичній справі навчали старші колеги. Окрім цих споминів, я дійсно ділився з потенційним читачем своїми туристичними враженнями. Бо коли бував у Нью-Йорку, Швейцарії чи десь на Близькому Сході, то старався відвідати визначні культурні локації, і це накладало такий тягар на мене, що про побачене треба було обов’язково розповісти. Тож спогади ці можуть стати цікавими для всіх, хто любить подорожувати, відкривати щось нове».

Автор подякував своїй сім’ї за безцінну підтримку, першим читачам із кола друзів, усім, хто підтримував його на шляху реалізації книги, та команді Медіацентру, котра доклала максимум зусиль до виходу у світ цього видання. Зокрема, пан Малько висловив щиру подяку генеральному директорові ДП «ГДІП» Павлові Кривоносу за пропозицію та підтримку у виданні; очільниці дирекції «Медіацентр» Інні Хоменській, яка була кураторкою видавничого процесу від ознайомлення з рукописом і до виходу книги; редакторці Оксані Жованик та Марині Боголій, котра виконала дизайн і верстку книги.

У своєму вітальному слові до автора Павло Кривонос зачитав низку цитат із книги, які стали для нього справжнім відкриттям. Він також наголосив на унікальності та цінності презентованого видання.

«Я порекомендував би майбутнім поколінням працівників дипломатичної служби обов’язково ознайомитися з цією книгою, адже це предметний посібник із підготовки до їхньої дипломатичної служби. Цінну практичну інформацію, викладену на сторінках «Епізодів», вони ніде просто так не почують, і ці історії стануть справжнім джерелом інформації та порадником для виконання великих задумів та реалізацій у їхній роботі. Це книга для молодого покоління, де автор показав еволюцію нашої держави. Під час її прочитання я інакше поглянув на епізоди розвитку нашої держави, хоч і жив у ті часи. За це висловлюю щиру вдячність», — зазначив у своєму слові Сергій Пирожков.

Про роки дружби та плідної співпраці при ООН з автором, а також індивідуальний авторський стиль «Епізодів» поділився спогадами Володимир Єльченко:

«Ця книга написана дуже позитивно. Навіть не дуже приємні сторінки із життя і кар’єри автора висвітлено у позитивному ключі, тому що він така людина й інакше, мабуть, не може ні думати, ані писати. Сьогодні видатний день для Юрія Феодосійовича, тому що він доєднується до когорти молодих дипломатів-мемуаристів. Кожен дипломат має про що написати, але, на мою думку, цю книгу мають також читати чинні дипломати. Адже бути послом — це не просто професія, а й покликання».

У прикінцевому слові Володимир Огризко додав:

«Юрій Феодосійович уміє так красиво й елегантно передати курйозні та складні ситуації у роботі дипломата, що це стає ще однією унікальною рисою цієї книги».

Після презентації відбулося неформальне спілкування, під час якого всі охочі вітали автора з успішною реалізацією першого видання.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Читайте
також

16 червня українська піаністка та очільниця Українського інституту в Швеції Наталія Пасічник отримала премію Асоціації Друзів митців — одну з найпрестижніших відзнак Швеції в галузі гуманітарних наук і мистецтва. Нагороду

У п’ятницю, 13 червня 2025 року, в межах VII Міжнародного фестивалю ретро-музики імені Богдана Весоловського відбулися дві культурні події — презентація другого видання книги українського дипломата, Надзвичайного й Повноважного Посла

До Міжнародного дня рідної мови, який щороку відзначають 21 лютого, у було проведено V Міжконтинентальний радіофестиваль української пісні «Співай рідною». Його ініціатор — мистецька програма «Час української пісні» на Ethno