Круглий стіл «Саміт НАТО імені Дональда Трампа: що в підсумку для безпеки Європи»

У понеділок, 7 липня 2025 року, Інститут зовнішньополітичних досліджень за організаційного сприяння ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» провів круглий стіл на тему «Саміт НАТО імені Дональда Трампа: що в підсумку для безпеки Європи». 

Захід модерував директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики КНУ імені Тараса Шевченка, доктор політичних наук Григорій Перепелиця.

Модератор заходу, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, доктор політичних наук Григорій Перепелиця

Провідні експерти з питань безпеки, оборони та міжнародної політики долучилися до заходу, щоб проаналізувати результати цьогорічного саміту НАТО в Гаазі та їхній вплив на Україну та європейську безпеку загалом. Спікерами круглого столу були: директор «Центру досліджень національної стійкості» Олег Бєлоколос; заступник Міністра оборони України (2022–2023 рр.), колишній аташе з питань оборони України у США, генерал-майор запасу ЗСУ Володимир Гаврилов; директор Центру оборонних стратегій Олександр Хара; директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак і директор воєнних програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Зліва направо: директор воєнних програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, директор Центру оборонних стратегій Олександр Хара, заступник Міністра оборони України (2022–2023 рр.) Володимир Гаврилов, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак і директор «Центру досліджень національної стійкості» Олег Бєлоколос

У межах заходу учасники обговорили низку гострих і важливих питань: результати саміту НАТО в Гаазі для України, зокрема й рішення про виділення 0,25% від 5% ВВП держав Альянсу на підтримку оборони України до 2035 року; еволюція позиції НАТО щодо України від обмеженої підтримки до стратегічної невизначеності та перспективи відносин; майбутнє Альянсу в умовах нової архітектури безпеки тощо.

Експерти зійшлися на думці, що нинішня стратегічна невизначеність Альянсу створює ризики для безпеки не лише України, а й усієї Європи. Натомість Україна має амбітну й потенційно вирішальну роль у формуванні нової системи європейської безпеки, яка могла б відповідати сучасним загрозам та викликам. Під час дискусії також обговорили можливість появи альтернативних форматів оборонної співпраці на континенті та потребу більшої самостійності європейських країн у питаннях безпеки.

Захід викликав жвавий інтерес серед експертної спільноти, дипломатів та представників аналітичних центрів, ставши ще одним кроком до формування національного бачення місця України в системі європейської та світової безпеки.

Запис заходу можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/D4FjiYyxE8Q?si=o8O33UNwAXIox4L8

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Читайте
також

У четвер, 26 червня 2025 року, у Медіацентрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв відбувся круглий стіл на тему «Там, де б’ється українське серце». Захід організувала команда ДП «ГДІП» за

У четвер, 5 червня 2025 року, в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Міждисциплінарні експертизи для відновлення і розвитку України». Подію організував факультет «Києво-Могилянська школа професійної та неперервної

У вівторок, 3 червня 2025 року, у приміщенні дирекції «Медіацентр» відбулася закрита експертна дискусія на тему «Умови мирного врегулювання: “червоні лінії” для України». У межах заходу, який організував Аналітичний центр