У суботу, 19 жовтня 2024 співробітники дирекції «Медіацентр» провели цікаву пішохідну екскурсію «Київські мурали», участь у якій взяли представники посольств Данії, Канади, Німеччини, США, Фінляндії, Швейцарії та міжнародних організацій — Європейського Союзу і Mercy Corps.
Мистецтво — явище динамічне, де поява і розвиток нових мистецьких течій безпосередньо залежить від суспільно-політичних та соціокультурних впливів. На противагу класичним мистецьким музейним просторам у ХХІ столітті активно розвивається стріт-арт, як найпопулярніший метод вираження суспільних настроїв з гостро-емоціним посилом, що передбачає охоплення більшої аудиторії поціновувачів. Під час екскурсії іноземні гості дізналися особливості розвитку стріт-арту, зокрема і про тематичне розмаїття у муралах українських митців, почули історії виникнення кожного настінного зразка. Екскурсанти помандрували крізь справжню виставку просто неба разом із досвідченим гідом, який показав їм найцікавіші праці українських, аргентинських, бельгійських, австралійських, польських, іспанських, канадських й португальських стінописців, а також роботи авторства відомого українського скульптора і дизайнера, знаного майстра вуличної скульптури Костянтина Cкритуцького.
З-поміж усіх робіт учасників подорожі найбільше вразив малюнок-мурал авторства британського художника Бенксі, розташованого на вулиці Велика Житомирська, 13. Стилістика творів вуличного митця є настільки унікальною, що його роботи на різні гостро-соціальні теми сьогодення можна ідентифікувати неозброєним оком.
Не залишив байдужими іноземних гостей нещодавно створений мурал на вулиці Рейтарська, присвячений пам’яті загиблих бійців батальйону «Вовки Да Вінчі», автором якого є відомий столичний художник Віталій Гідеван. На муралі художник зобразив полеглих воїнів Олексія Найду (Тихого) та Євгена Світличного (Жеку), який також знявся в фільмі Олега Сенцова «Носоріг». Обидва герої були бійцями роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі».
Учасники екскурсії були вражені тематичним розмаїттям та гостросюжетністю вуличного мистецтва у Києві, що дозволяє глибше зрозуміти українську історію сьогодення, багатство народної культури у творчому вимірі українських митців, а також турботи і біль українців очима іноземних художників.