Презентація книги дипломата Володимира Хандогія «Дипломатичні сюжети 2: Від першої особи без купюр»

У четвер, 24 квітня 2025 року, в Медіацентрі ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» відбулася презентація видання «Дипломатичні сюжети 2: Від першої особи без купюр» українського дипломата, в.о. Міністра закордонних справ України з березня до жовтня 2009 року, президента Української асоціації зовнішньої політики, голови правління громадської спілки «Редакція журналу “Зовнішні справи”» Володимира Хандогія.

Організаторами події стали ДП «ГДІП», Українська асоціація зовнішньої політики та видавництво «Саміт-книга».

Презентоване видання — це продовження «Дипломатичних сюжетів», що побачили світ 2017 року. Цього разу невигадані історії Надзвичайного й Повноважного Посла Володимира Хандогія розгортаються у складний період переходу від дипломатії «фантомної держави» до становлення самостійної дипломатичної служби як невіддільного складника незалежної України. Автору випало брати безпосередню участь у цих складних процесах, працюючи на керівних посадах у Міністерстві закордонних справ і головних закордонних дипломатичних установах молодої Української держави. Звідси — унікальна можливість читачеві познайомитися з цікавими фактами з сорокарічної кар’єри відомого українського дипломата від першої особи і без купюр.

Захід проходив у змішаному форматі: онлайн та офлайн. У президії медіазони поруч з автором почесні місця посіли дипломат, доктор історичних наук, професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Кіпр (2003–2007, 2012–2019 рр.), ректор Дипломатичної академії України при МЗС (1996–2003, 2007–2012 рр.) Борис Гуменюк, який модерував подію, та генеральний директор ДП «ГДІП» Павло Кривонос. З нагоди знаменної події в Медіацентрі зібралися давні друзі Володимира Хандогія, ветерани дипломатичної служби, українські дипломати, партнери та науковці.

Вітальним словом захід відкрив Борис Гуменюк, який розповів про автора, цінність та унікальність презентованого видання, зокрема і для майбутньої генерації українських дипломатів:

«Ця книга є продовженням першої праці “Дипломатичні сюжети”. По суті, два видання охоплюють 50-річний період історії України, починаючи з середини 70-х років ХХ століття, коли Володимир Дмитрович розпочав дипломатичну кар’єру, і до сьогодні. Ми знову маємо можливість зануритися в історію, у ті події, які засвідчив автор й ініціатором яких він був безпосередньо. У новому виданні зібрано багато цікавих сюжетів, після прочитання яких для читача ліпше розкривається постать автора, а також перебіг історії української дипломатичної служби з усіма її здобутками та перемогами і водночас недоліками та прорахунками».

У своєму виступі Павло Кривонос також привітав автора з успішним виданням книги та зазначив, що презентація праць Володимира Хандогія, як і його участь у створенні нових випусків наукового щорічника «Україна дипломатична», вже стала чудовою традицією:

«Нова книга Володимира Дмитровича — це не просто мемуари. Це глибокий інтелектуальний аналіз становлення та трансформації української дипломатії, здійснений від першої особи. Я залюбки й сам поринув у спогади, адже більшість постатей і подій мені особисто знайомі. Книга є мостом між поколіннями, документом епохи. Історії автора сповнені не лише професійного досвіду, а й емоцій, відповідальності, сумнівів, рішень — усього, що робить людину людиною, а дипломата — державником. Не можу не визнати, що, безумовно, приємно побачити першу згадку про ГДІП і наші спільні проєкти вже на 33-й сторінці видання. Адже справді Ви та Українська асоціація зовнішньої політики під Вашим очільництвом є нашим партнером у багатьох проєктах».

Володимир Хандогій розпочав свій виступ із подяки українським дипломатам, яким присвячено друге видання, а також усім гостям Медіацентру, котрі завітали на презентацію.

«Якби мене запитали, про що ця книга, неодмінно сказав би, що про інституційну пам’ять. Моїм завданням було простежити і з’єднати окремі епізоди в історії для розповіді про українську дипломатію, адже вона постала не з нічого, а з досвіду, який сформувала наша дипломатична служба. Про це треба говорити і пам’ятати»,

— зазначив автор книги. Володимир Дмитрович також розповів про структуру видання, згадав основні візії, на яких хотів би акцентувати увагу майбутнього читача, а також зауважив про алфавітний покажчик, завдяки якому кожен зможе знайти сюжети про непересічних особистостей дипломатичної сфери. 

З вітальними словами до автора звернулися колеги й однодумці. Зокрема, Міністр закордонних справ України (2007–2009 рр.), Надзвичайний і Повноважний Посол, керівник Центру дослідження росії Володимир Огризко додав, що українська дипломатична служба сягає найдавніших часів, важливо пам’ятати про це та примножувати історіографію, як це робить у своїй авторській манері Володимир Хандогій:

«Видання є дуже цікавим і потрібним, і важливо, що завдяки цій праці інституційна пам’ять набуває дуже конкретних ознак і вимірів. Книга транслює глибинний ретроспективний погляд на всі події, що відбувались упродовж описаного періоду. Закликаю всіх колег робити те ж саме — писати».

Зі свого боку, український дипломат, Постійний представник України при ООН (2020–2025 рр.), перший заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця подякував за створення нового ґрунтовного видання, згадав про час спільної роботи та професійну підтримку молодих дипломатів:

«Володимир Дмитрович — надзвичайно чемна і ввічлива людина. Ми не були б сьогодні там, де ми є з погляду міцності нашої дипломатичної служби, якщо багато хто з вас не був би на керівних посадах, адже ви всі доклали великих зусиль, щоби наша дипломатія була на тому рівні, на якому вона є зараз. Я вдячний Вам за створення цієї книги. Шукаймо шляхи, щоб Ваш досвід транслювався не лише через видання, а й через особисте спілкування і передавався молодим дипломатам».

Після презентації книги відбулося неформальне спілкування, де всі охочі привітали автора з успішним виданням нової книги.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Читайте
також

У середу, 7 травня 2025 року, у приміщенні Медіацентру ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» було відкрито виставку живопису Камілли Крістенсен Рай, радниці з питань води та довкілля Посольства

З нагоди 33-ї річниці заснування Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв до центрального офісу ДП «ГДІП» завітав Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та засновниця Асоціації Подружжів Українських Дипломатів, очільниця

У середу, 2 квітня 2025 року, у Київському національному академічному театрі оперети відбувся доброчинний музичний вечір «Музика світла. Благодійний вечір при свічках». Захід відвідали представники іноземного дипломатичного корпусу, зокрема Надзвичайні