«Україні дипломатичній» 25 років: відбулася презентація ювілейного випуску щорічника

У четвер, 24 жовтня 2024 року, у залі Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулися презентація двадцять п’ятого ювілейного випуску наукового щорічника «Україна дипломатична» і низки фірмових видань ДП «ГДІП», а також дипломатичне прийняття з нагоди 80-річчя інституту.

До відзначення знаменних подій у дипломатичній сфері держави прилучилися представники 23 іноземних посольств і 5 міжнародних організацій, ветерани дипломатичної служби, науковці з різних країн світу, представники громадськості, студентства та преси.

Модерував захід директор ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка Валерій Копійка, який привітав гостей події і подякував за можливість відзначати ювілейні дати українським воїнам, котрі тримають українське небо. У пам’ять про загиблих оборонців України в залі було оголошено хвилину мовчання.

Відкрили презентацію вітальними промовами ректор КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат філософських наук, професор Володимир Бугров, заступник Міністра закордонних справ України Євген Перебийніс, генеральний директор Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», Надзвичайний і Повноважний Посланник другого класу Павло Кривонос.

Володимир Бугров привітав гостей заходу зі знаменними подіями інституту та відзначив високий рівень професіоналізму ДП «ГДІП»:

«Дружба з Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв випробувана десятками років. Генеральна дирекція демонструє високий рівень гостинності до всіх, хто приїжджає представляти свої держави в нашій країні». Пан Бугров також здійснив короткий історичний екскурс, розповівши, зокрема, про повоєнний період становлення університету та створення факультету міжнародних відносин.

Зі свого боку, Євген Перебийніс розповів про ініціативу МЗС України для залучення молоді на дипломатичну службу та наголосив на фаховій вагомості й авторитетності видань бібліотеки наукового щорічника:

«За чверть століття науковий щорічник “Україна дипломатична” став неоціненною платформою, де відбуваються дискусії, зустрічаються експерти, дипломати, наші міжнародні партнери. Але також важливо, що в цьому виданні ви даєте слово й ветеранам дипломатичної служби, створюєте неоціненну хроніку української дипломатії, яка важлива нині, а надто в період російської агресії та пропаганди».

Павло Кривонос розпочав промову з привітань інституту з 80-ю річницею діяльності та подяки гостям, які прийшли поділити радість з нагоди ювілейного випуску наукового щорічника:

«Нам приємно, що ми пліч-о-пліч відзначаємо і цей ювілей, і чверть століття наукового щорічника “Україна дипломатична”. Цьогоріч значна частина матеріалів щорічника — це спогади випускників про інститут, і ми переконані, що ці мемуари активних учасників дипломатичного процесу вже є частиною інституційної історії України».

Пан Кривонос також вшанував пам’ять ідейного натхненника та засновника фахового видання Анатолія Денисенка, котрий за життя успішно видав 20 випусків «України дипломатичної». Генеральний директор ДП «ГДІП» також подякував нашим захисникам і захисницям, котрі стоять на варті спокою українського суспільства.

З нагоди важливих подій дипломатичного життя України та на позначення потужної міжнародної підтримки нашої держави врочисті промови також виголосили представники іноземного дипломатичного корпусу, зокрема Надзвичайні і Повноважні Посли, зокрема Азербайджану Сеймур Мардалієв, Індонезії Аріф Мухаммед Басалама, Суверенного Мальтійського Ордену Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне (дуаєн дипломатичного корпусу), Пакистану Надір Хан, а також Амбасадорка Аргентини Елена Летісія Мікусінскі.

Про важливість, професіоналізм і компетентність ДП «ГДІП» і ННІМВ у своєму слові зазначив Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне:

«Я хотів би висловити найкращі вітання керівництву та всій команді ГДІП із нагоди нового важливого досягнення — виходу у світ 25-го випуску наукового щорічника. Також хотів би висловити вдячність Навчально-науковому інституту міжнародних відносин за підготовку молодих фахівців-міжнародників».

Про тісну співпрацю з інститутом і Генеральною дирекцією у вітальному слові розповів Сеймур Гурбан оглу Мардалієв:

«Як освітній і науковий центр, інститут робить важливий внесок у розвиток людського капіталу України в галузі міжнародних відносин та зовнішньої політики. Цей внесок є особливо важливим сьогодні, коли Україна проводить активну зовнішню політику та змушена боротися також на дипломатичному фронті. Щирі вітання з нагоди 25-го випуску щорічника «Україна дипломатична» висловлюю Генеральній дирекції з обслуговування іноземних представництв та її генеральному директорові, пану Павлу Кривоносу, а також усьому колективу».

Важливість діяльності Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та авторитетність наукового щорічника «Україна дипломатична» у вітальних словах зазначили українські посли, ветерани дипломатичної служби та науковці, зокрема Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Туреччина Василь Боднар, голова Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, Надзвичайні та Повноважні Посли Сергій Пирожков, Борис Тарасюк, Володимир Огризко, Ігор Харченко, Микола Кулініч, Олег Шамшур, кандидатка економічних наук, доцентка Вікторія Крикун та студентка другого року магістратури Анастасія Москаленко.

Після офіційних промов відбулося дипломатичне прийняття, де гості мали змогу обмінятись отриманими враженнями. А на завершення урочистостей учасники заходу традиційно отримали в подарунок фірмовий календар ГДІП і діловий щоденник, у якому зібрано важливу довідкову інформацію про дипломатичний корпус.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Читайте
також

У п’ятницю, 7 лютого 2025 року, у Медіацентрі Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» відбулася презентація українського видання п’єси «Призначена зустріч» іспанського драматурга, кіно- і телесценариста, поета та