Візит до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»

У п’ятницю, 28 лютого 2025 року, за організаційного сприяння ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» представниці Асоціації подружжів українських дипломатів, Центру публічної дипломатії Дипломатичної академії України, який очолює Тетяна Сибіга, та іноземного дипломатичного корпусу, зокрема заступниця голови місії Пакистану разом із донькою, дружини Надзвичайних і Повноважних Послів Австрії, Італії, Мексики, Молдови, Румунії завітали на ознайомчу зустріч до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

У межах події учасники відвідали визначні історико-культурні місця заповідника. На початку подорожі поважні гості завітали до церкви Всіх святих, яку було збудовано в 1696–1698 роках за типом хрестово-купольної п’ятиглавої української дерев’яної церкви на кошти гетьмана Івана Мазепи. На північному фасаді храму можна побачити родовий герб гетьмана, відновлений 1996 року. Храм присвячений святу, яке відзначають у першу неділю після Трійці. Надзвичайне враження справляють архітектура та інтер’єри церкви. Споруда також привернула увагу українського поета та художника Тараса Шевченка, який 1846 року створив замальовки цієї святині.

Згодом гості завітали до першого кам’яного храму заповідника — Успенського собору, що є усипальнею видатних осіб. Упродовж століть собор був однією з найшанованіших святинь православної церкви. Будівництво собору розпочалося 1073 року під час урочистої церемонії за участю преподобного Феодосія та всіх ченців лаври. Князь Святослав не лише надав землю під будівництво та 1000 гривень золотом, а й власноруч копав рів для фундаменту. Під час відвідин собору спільнота дізналася історію будівництва, руйнування та відновлення приміщень і помилувалася золотими банями оновленого Успенського собору, які завершили ансамбль Соборної площі, поновивши баланс архітектурного комплексу верхньої території Києво-Печерської лаври.

Відтак учасники подорожі завітали до Трапезного храму на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських, що є наймолодшою спорудою Києво-Печерської лаври. Поважні гості дізналися історію появи першої Трапезної 1108 року, котра зазнала значних пошкоджень, другої кам’яної Трапезної 1694 року, а також останньої споруди, зведеної 1895 року за проєктом архітектора Володимира Ніколаєва, що збереглася до наших днів. Трапезна та церква прикрашені орнаментальними рельєфами, покритими поліхромним розписом. Храм на честь преподобних Антонія та Феодосія було освячено 13 серпня 1895 року. Сьогодні у святині зберігають ікону Апостола Андрія Первозваного з часткою його мощів та один із давніх списків ікони Успіння Богородиці.

Окрасою культурного променаду стала екскурсія виставкою «Відроджений всесвіт» до 100-річчя Реставраційної майстерні Лаврського музею. До експозиції увійшло понад 100 унікальних мистецьких творів XVII–XX століть, включно зі старовинними українськими іконами, хрестами, церковним начинням, літургійними тканинами та стародруками. Учасники екскурсії дізналися про історію створення Реставраційної майстерні Лаврського музею, що стала першою у Києві професійною студією з реставрації музейних предметів завдяки невтомній праці таких видатних реставраторів, як Ольга Більська, Микола Касперович, Костянтин Кржемінський, Кость Мощенко, Давид Трипільський та ін. Спільнота була вражена спілкуванням із реставраторами та розповідями про розвиток наукової реставрації, а також отримала задоволення від перегляду виставки, в якій зібрано найкращі традиції музейної реставраційної справи.

Подорож головними храмами та Реставраційною майстернею завершили спільним фотографуванням, після чого учасники події ознайомилися з волонтерською діяльністю спільноти «Печерські котики», головними напрямами якої є допомога маломобільним жителям району продуктовими наборами та доставленням обідів, виготовлення кiкiмор, маскувального одягу для військових, а також сезонне створення окопних свічок.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Читайте
також

У суботу, 14 червня 2025, співробітники дирекції «Медіацентр» організували пішохідну екскурсію «Київські мурали», участь у якій взяли співробітники посольств Бельгії, Великої Британії, Данії та представництв міжнародних організацій в Україні: Європейського

У суботу, 31 травня 2025 року, працівники дирекції «Медіацентр» провели для дипломатів пізнавальну пішохідну екскурсію «Містика київських гір», під час якої іноземні гості дізналися про обряди давніх містян, особливості їхніх

У суботу, 24 травня 2025 року, співробітники дирекції «Медіацентр» уперше організували творчий майстер-клас із ліплення з глини, до якого долучилися представниці Посольства Мексики Росіо Кароліна Вальдес Галавіз із чоловіком та