Заходи з нагоди Міжнародного жіночого дня в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС

У п’ятницю, 7 березня 2025 року, в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС пройшли заходи до Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир.

Подію організували Центр публічної дипломатії Дипломатичної академії України за підтримки Міністерства закордонних справ України у співпраці з Асоціацією Подружжів Українських Дипломатів, Жіночим дипломатичним клубом МЗС України, Міжнародним жіночим клубом Києва (IWCK) за партнерського сприяння Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв, артспільноти «ЦеГлинаАрт» та «Kyiv Classic Orchestra».

У заході взяли участь представники іноземного дипломатичного корпусу, подружжя українських дипломатів, авторитетні лікарі України, науковці та мисткині.

Подію дня було розпочато з круглого столу, присвяченого обговоренню питань гендерної медицини. Фахову інформацію на тему: «Жіноче здоров’я: підвищення обізнаності щодо протидії онкозахворюванням» презентували докторка медичних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАМН України, заступниця генерального директора ДУ «Всеукраїнський центр материнства та дитинства НАМНУ», завідувачка відділенням неонатології, президентка Асоціації неонатологів України Тетяна Знаменська, докторка медичних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАМН України, заступниця генерального директора ДУ «Всеукраїнський центр материнства та дитинства НАМНУ», президентка Асоціації гінекологів-ендокринологів України Тетяна Татарчук та дослідниця в галузі променевої онкології, «Міс Туреччина 2024» Іділь Більген.

Вітальним словом круглий стіл відкрила засновниця Асоціації Подружжів Українських Дипломатів, очільниця Центру публічної дипломатії Дипломатичної академії України Тетяна Сибіга. У своєму виступі пані Сибіга подякувала співорганізаторам події та наголосила на вагомості обговорення актуальних проблем жіночого здоров’я та материнства, які загострилися в умовах війни:

«Це надзвичайно важлива тема, а надто зараз, коли жінки піклуються про свої родини, про нашу країну, але забувають найголовніше — піклуватися про себе».

Під час круглого столу медичні фахівці надали вичерпну інформацію щодо основних викликів, які постали перед українськими жінками, зокрема в питаннях репродуктивного здоров’я, материнства та запобігання розвитку онкологічних захворювань в умовах постійного стресу на тлі війни.

У межах події гості також ознайомилися з виставкою української художниці Тетяни Черевань «Жінки-воїни: захищаючи Україну, змінюють майбутнє». На 12 портретах мисткиня зобразила українських військовослужбовиць, котрі стали на захист Батьківщини. Ба більше, учасники зустрічі також ознайомилися з новими скульптурними роботами українських художників-керамістів артпростору «ЦеГлинаАрт».

Приємним завершенням заходу для поважної спільноти став музичний подарунок до Міжнародного жіночого дня від «Kyiv Classic Orchestra» під керівництвом народного артиста України, диригента Національної опери України, Посла української культури, артиста ЮНЕСКО в ім’я миру Германа Макаренка.

Несподіванкою для гостей став подарунок художниці Тетяни Черевань — перед концертом портрет української захисниці Лесі Ганжі вручили її мамі та хрещеній.

Із вітальним словом перед концертом виступив директор Дипломатичної академії України Геннадій Надоленко. Він зазначив, що Міжнародний жіночий день — це не просто свято, а історичне свідчення багаторічної боротьби за рівні можливості для жінок:

«Завдяки цій боротьбі сьогодні жінки працюють в усіх професійних сферах, роблять неоціненний внесок у науку, культуру та розвиток суспільства».

У виконанні «Kyiv Classic Orchestra» прозвучали музичні твори світових композиторів — Вольфганга Моцарта, Мирослава Скорика, Астора П’яццоли, Алла Ракха Рахмана, Лероя Андерсона, Олександра Злотника, Антоніо Вівальді. Після концерту гості мали неформальне спілкування.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Читайте
також

16 червня українська піаністка та очільниця Українського інституту в Швеції Наталія Пасічник отримала премію Асоціації Друзів митців — одну з найпрестижніших відзнак Швеції в галузі гуманітарних наук і мистецтва. Нагороду

У п’ятницю, 13 червня 2025 року, в межах VII Міжнародного фестивалю ретро-музики імені Богдана Весоловського відбулися дві культурні події — презентація другого видання книги українського дипломата, Надзвичайного й Повноважного Посла

До Міжнародного дня рідної мови, який щороку відзначають 21 лютого, у було проведено V Міжконтинентальний радіофестиваль української пісні «Співай рідною». Його ініціатор — мистецька програма «Час української пісні» на Ethno